کد خبر: ۵۱۸۷۶۱
زمان انتشار: ۱۰:۵۶     ۲۲ آذر ۱۴۰۱
معاون عملیات پلیس راهنمایی‌ورانندگی تهران از افزایش وسعت محدوده طرح ترافیک خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری دانشجو، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهنمایی‌ورانندگی تهران درباره خبر منتشر شده مبنی بر لزوم بازنگری در طرح ترافیک تهران اظهار کرد: محدوده مرکزی شهر تهران از قدیم با محدودیت تردد برای برخی خودروها در نظر گرفته شده بود.

این محدوده به دلیل وجود مراکز تجاری با افزایش حجم سفر روبه‌رو است و لذا هر خودرویی اجازه تردد در آن منطقه را نداشته و شهروندان هم باید از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

وی ادامه داد: این رویه تأثیر به سزایی در روانی حمل‌ونقل در آن محدوده داشته است و قطعاً ابزار کنونی برای مدیریت ترافیک باید تغییر یابد و محدوده طرح ترافیک به لحاظ وسعت باید مورد بازنگری واقع شود.

رازقی افزود: لزوم بازنگری در وضعیت ترافیکی و حجم ترافیک احساس می‌شود و با کارشناسی دقیق، باید موفق به این کار شویم.

وی در پاسخ به این سؤال که بازنگری‌ها از سوی پلیس صورت می‌پذیرد و یا توسط سازمان حمل‌ونقل شهرداری تهران، گفت: این موارد با تشکیل جلسه در کمیته‌های فنی مشخص و حجم ترافیک معابر پیرامونی هم سنجیده می‌شود و برنامه‌ریزی و تصویب در کمیته‌های تخصصی مشترک صورت می‌گیرد.

رازقی افزود: طرح زوج و فرد در حلقه بعدی اجرا شد و در سال‌های اول کارایی مناسب داشت؛ ولی به‌مرور کارایی خود را از دست داد و حتی طرح کاهش آلودگی هم کارایی لازم را نداشت و لذا بازنگری مدنظر پلیس ناظر بر محدوده طرح ترافیک و منطقه طرح کاهش آلودگی است که می‌تواند به افزایش کارکرد این محدوده‌ها کمک کند.

وی از احتمال بزرگ‌تر شدن دایره و محدوده طرح ترافیک خبر داد و گفت: وسعت موردنظر نیازمند بازنگری و اضافه‌شدن بخش‌هایی است تا این طرح بتواند نقش اصلی خود را ایفا کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها