کد خبر: ۵۱۹۴۲۴
زمان انتشار: ۱۱:۰۹     ۰۵ دی ۱۴۰۱
سرهنگ گودرزی خبر داد
رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز، کمیاب، تاریخ مصرف گذشته و فاسد خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: در راستای مبارزه با فروشندگان دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، یک صفحه اینستاگرامی با بیش از ۳۰ هزار دنبال کننده که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می‌کرد مشاهده شد.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات ویژه خود را آغاز کرده و با بهره گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کرده و پس از به دست آوردن اطلاعات هویتی متهم و انجام تشریفات قضائی مجرم در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و بیش از ۴۰ هزار قلم انواع داروی غیرمجاز، فاسد، سقط جنین، کمیاب و نایاب از وی کشف شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: مجرم پس از انتقال به پلیس فتا به فروش داروهای تاریخ مصرف گذشته و فاسد که در صورت استفاده می‌توانست مرگ خریداران را به دنبال داشته باشد به عنوان داروهای خاص درمانی اقرار کرد.

سرهنگ گودرزی افزود: پلیس فتا با رصدهای مستمر و شبانه روزی خود در فضای مجازی با کسانی اقدام به فروش این گونه اقلام کنند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای مجازی ممنوع است به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی را از دارو خانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری و یا اعلام هرگونه موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها