کد خبر: ۵۱۹۸۱۵
زمان انتشار: ۱۵:۲۸     ۱۵ دی ۱۴۰۱
رسانه‌های خبری از دومین حمله موشکی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته خبر دادند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، پایگاه آمریکا در میدان نفتی «العمر» (شرق سوریه) هدف حمله شدید راکتی قرار گرفته است.

خبرگزاری «اسپوتنیک»، امروز اعلام کرد که میدان نفتی (العمر) که نیروهای آمریکایی آن را به عنوان پایگاه غیرقانونی در اختیار دارند، بامداد امروز پنجشنبه توسط منبع ناشناس بمباران شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مذکور، افراد ناشناس پایگاه را با تعدادی موشک مورد  هدف قرار دادند و همه راکت‌های شلیک شده به داخل پایگاه آمریکایی‌ها در میدان نفتی العمر اصابت کرد.

منابع محلی به اسپوتنیک اعلام کردند که پس از شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد در منطقه ، دود غلیظ  بالای پایگاه آمریکایی‌ها مشاهده شده است.

هنوز اطلاعاتی درباره خسارت‌های احتمالی این حمله وجود ندارد. بعد از حمله، بالگردها و پهپادهای آمریکایی برای شناسایی عاملان حمله در منطقه به پرواز درآمدند.

این درحالی است که منابع محلی در شرق سوریه روز (چهارشنبه) از حمله شدید راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در مجاورت میدان گازی «کونیکو» در استان دیرالزور خبر دادند.

این منابع اعلام کردند که پایگاه نظامی مذکور هدف شدیدترین حمله راکتی قرار گرفته و در نتیجه، موجب آتش‌سوزی در پایگاه شده است. همچنین احتمال قوی می‌رود که تعدادی از نظامیان آمریکایی نیز در این حمله زخمی شده‌ باشند.

خبرنگار اسپوتنیک نیز گزارش داد که حمله با 10 فروند راکت صورت گرفته است چیزی که تاکنون این پایگاه آن را تجربه نکرده بود. همچنین پس از حمله صدای آژیر خطر و آمبولانس‌هایی که داخل پایگاه می‌رفتند شنیده می‌شد و همزمان هواپیماهای جنگی و شناسایی نیز به پرواز در آمده بودند.

به گفته منابع محلی دود غلیظی از میدان گازی کونیکو به هوا برخاسته و نظامیان آمریکایی نیز اقدام به برقراری تدابیر شدید امنیتی در اطراف پایگاه کرده‌اند.

پیش از این و در هفته های گذشته نیز پایگاه امریکا در میدان نفتی العمر در شرق سوریه هدف حملات راکتی قرار گرفته بود.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که شبه‌نظامیان قسد و نظامیان آمریکایی‌ مستقر در شرق و شمال شرق سوریه، هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیرقانونی آنان پایان خواهد داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها