کد خبر: ۵۲۰۰۵۴
زمان انتشار: ۱۳:۲۹     ۲۰ دی ۱۴۰۱
فتح‌الله‌زاده با انتقاد از آجورلو:
مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد از مصطفی آجورلو گفت که به‌اندازه کل تاریخ این باشگاه هزینه کرده و بدهی به‌جای گذاشته است.

به گزارش پایگاه 598، علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه فوتبال برتر درباره شرایط این باشگاه اظهار داشت: پس از جدایی من از استقلال، گفتند که من بدهی آوردم ولی هیچ کسی کمپ ناصر حجازی را نمی‌بیند که امروز بیش از یک‌هزار میلیارد قیمت دارد. می‌گویند کسی هم هست که در اتاقش زده که "300 میلیارد به استقلال می‌آورم"، همین آدم 200 میلیارد بدهی ایجاد کرده است. کسی که می‌تواند مناظره کند، من حاضر هستم رو در رو با او بحث کنم. متأسفانه فضای بدی شده است.

وی افزود: آقای قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید "در اینجا 240 میلیارد تخلف شده است."، بعد می‌گویند ما 400 هکتار زمین گرفته‌ایم، کجاست این زمین؟ من پیگیری کردم هیئت مدیره منکر آن زمین شد. آن فرد قطری هم منکر آن ادعاها شده است. وزیر این‌همه کمک کرده و شما 700 میلیارد هزینه کرده‌اید و پول هیچ کسی را هم نداده‌اید، نه مربی نه بازیکن و نه هتل پول نگرفته‌اند. ما ته چاه هستیم و چگونه می‌گویید "ما باشگاه را به اوج رساندیم."؟ می‌گویند "یک‌هزار میلیارد آورده‌ایم."، بله، شما یک‌هزار میلیارد بدهی ایجاد کرده‌اید. بمب ترکاندن هنر می‌خواهد. بمب ترکاندن با آمدن فرهاد مجیدی، مهدی رحمتی، خسرو حیدری، جواد نکونام، مهدی هاشمی‌نسب و... رقم می‌خورد، بله بمب در باشگاه ترکانده‌اید که این‌همه بدهی ایجاد کرده‌اید.

مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد شدید از دوران مدیریت مصطفی آجورلو ادامه داد: می‌گویند تیم را بعد از 9 سال قهرمان کرده‌اند. آن تیم را آقای مددی بسته که قهرمان شده است. من یکصد عدد چک از همین آقایان را پرداخت کرده‌ام. شما وقتی 700 میلیارد خرج می‌کنید و 600 میلیارد تعهد هم ایجاد کرده‌اید یعنی 1300 میلیارد تومان هزینه کرده‌اید. کل مدیران تاریخ استقلال روی هم چنین رقمی هزینه نکرده‌اند. هتل به من گفت که "پول هتل ساپینتو دو میلیارد شده است و ایشان را راه نمی‌دهیم". ما ماساژور در تهران نداریم که از شهرستان بیاوریم و ماهی 130 میلیون هزینه اتاق ماهانه آنها باشد، فارغ از هزینه خشک‌شویی و سایر هزینه آن‌ها؟ یا فردی آمده و می‌گوید "من 25 میلیون به‌عنوان راننده فلانی حقوق می‌گیرم".

فتح‌الله‌زاده خاطرنشان کرد: فکر می‌کنند شرکت بورسی، شرکت بوس است و مدام به این و آن بوس می‌فرستند. اگر این حرف‌های بی‌ربط ادامه پیدا کند، مجبورم مطالب دیگری را بیان کنم. می‌گویند ما حساب را خالی کرده‌ایم، درحالی که از 350 میلیاردی که در حساب بوده، 250 میلیارد برداشته‌اند. تیم 23 درصد گرفته بود و به‌صورت میانگین من این عدد را به 55 درصد الی 60 درصد رساندم. از روزی که آمدم به کادر فنی و بازیکنان پول داده‌ام، 450 هزار دلار به کادر فنی داده‌ام، رفتم ترکیه و پول اللهیار صیادمنش را گرفتم و پخش کردند که من برای پروژه خانه‌ام به آنجا رفتم، در حالی که من در خارج از کشور هیچ ملک یا چیزی دیگر ندارم.

وی تصریح کرد: شب قبل از سوپرجام، ساعت 12 شب دوستی به من زنگ زد و گفت سرمربی گفته است "پولم را نگرفته‌ام و نمی‌آیم". صبح از دوستان پول قرض گرفتم و در فرودگاه به او پول دادم. یک دوستی که با من از صبح تا شب بود، وقتی برگشتیم تهران، تازه به من گفت که دستیار ساپینتو نمی‌تواند از کشور خارج شود و با کمک سردار ذوالقدر آن‌وقتِ شب مسئله را حل کردم. می‌گفتند "500 میلیارد از تبلیغات محیطی می‌آوریم" ولی 100 میلیارد در آمده و از آن طرف 90 میلیارد به سازمان لیگ بدهکاریم. من اگر تا عید 230 میلیارد پول ندهم، مشکلات دیگری هم خواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به وضعیت کمپ مرحوم ناصر حجازی عنوان کرد: من فیلم کمپ را به شما نشان می‌دهم که روز اول چگونه بوده و اکنون چگونه است، زمین چمن کچل بود و آن را ترمیم کردم. ان‌شاءالله تا 10 روز آینده نیز به دوبی می‌روم تا پنجره باز شود، الآن برای طلب پین و میلیچ پنجره ما بسته است.

فتح‌الله‌زاده در رابطه با وضعیت تیم فوتبال استقلال نیز خاطرنشان کرذد: همه می‌دانند تیم ما کامل نیست، بازیکنان خوبی داریم ولی نواقصی هم داریم، نمی‌توان همه فشار را به ساپینتو گذاشت. چند بازیکن ما آسیب دیده هستند. وقتی من آمدم ارسلان مطهری یک ریال هم نگرفته بود. الآن ما بالاترین مبلغ پرداختی را در تیم‌های لیگ برتری داریم. بازیکنان ما بسیار باشرف و باوجدان هستند. من وقتی آمدم به بازیکنان قول دادم که پول‌شان را بدهم. مدت 25 روز وقت گرفتم و آن مدت برایم جهنم بود. این بچه‌ها برای ما سوپرجام گرفتند. من مطمئنم که بازیکنان ما روز پنجشنبه جبران و از هواداران دلجویی می‌کنند. باید به بازیکنان کمک کنیم از این شرایط روحی خارج شوند. بعد از باخت، دشمن فشار ایجاد کرد که ساپینتو عوض می‌شود. موضع من حمایت از ساپینتو است و با ایشان پیش می‌رویم. ما با خرید یکی دو بازیکن می‌توانیم تیم را بالانس کنیم.

وی در مورد جلسه‌اش با ساپینتو افزود: من گپ‌وگفتی با ساپینتو داشتم. من نگذاشتم او به هیئت مدیره بیاید تا جلوی شایعات و دروغ‌ها را بگیرم. زشت است با یک باخت بگوییم مربی را عوض می‌کنیم. تیم‌ها دچار افت می‌شوند و این طبیعی است و باید کمک کنیم تیم به روزهای خوب برگردد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره عدم بازی کردن عزیزبک آمانوف گفت: من به نظر ساپینتو در رابطه با آمانوف و سایر بازیکنان احترام می‌گزارم، شاید در آینده ساپینتو از او استفاده کند، ما باید در مسائل فنی به سرمربی احترام بگزاریم.

فتح‌الله‌زاده با اشاره به بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالات استقلال یادآور شد: من قصد داشتم به‌خاطر کار گابریله پین این روزها به دوبی بروم ولی شایعه کردند که من برای مذاکره با محیدی به امارات می‌روم و برای اینکه ذهن مربی‌ام به‌هم نریزد، به سفر نرفتم. ما کار خود را درباره محمد محبی نیز انجام داده‌ایم. از زمان حضور من حداقل هیچ قصوری نشده است. مسئله او ارتباطی به پنجره نقل و انتقالات ما ندارد، همچنین قرارداد مهدی قایدی پایان فصل تمام می‌شود، دوستان به عهد خود در خصوص او عمل نکرده‌اند، درباره او هم به امارات می‌روم.

وی خاطرنشان کرد: جدا از سایر پول‌هایی که آوردیم، تاکنون حدود 40 میلیارد درآمدزایی از طریق همراه اول، بانک شهر و... ایجاد کرده‌ایم و ان‌شاءالله طی 10‌ــ15 روز آینده بتوانیم قرارداد اسپانسری خوبی هم ببندیم. من وظیفه دارم به‌عنوان یک مدیر در کارهای علمی و پیشرو قدم بردارم، من امروز می‌خواهم بگویم که به‌زودی استقلال دارای یک بانک می‌شود و هواداران از آن می‌توانند استفاده کنند. طرح‌هایی مثل توکن هواداری، استادیوم مجازی و... در دستور کار ماست. من با چهار بانک صحبت کرده‌ام. اگر عمرم کفاف دهد، با یکی از این بانک‌ها قرارداد خود را می‌بندیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال بار دیگر حمایتش را از ساپینتو اعلام کرد و گفت: دیدید عربستان موفق شد آرژانتین را شکست دهد ولی آرژانتین در نهایت قهرمان شد. ما نباید با یک برد و باخت پشت تیم خود را خالی کنیم. سرمربی تیم مورد حمایت کامل ماست و دیدید که اعضای هیئت مدیره و خود من هم حمایت کامل خودمان از ایشان را اعلام کردیم. مشکلات مالی زیادی داریم ولی هراسی نداریم، آبی ریخته و ما با قاشق درحال جمع کردن آن هستیم.

فتح‌الله‌زاده در واکنش به بحث اختلاف او و ساپینتو درباره اتاقی در کمپ حجازی تصریح کرد: روزی که من آمدم، کمپ وضعیت خرابی داشت. من رفتم که آنجا را بسازم. اتاقی را که مد نظر من بود ظاهراً قبلاً قولش را به ساپینتو داده بودند و من گفتم که از این موضوع اطلاع نداشتم و از این جهت مشکلی نیست. تا 15 روز دیگر سالن بدنسازی و کافی‌شاپ ما هم در آنجا آماده شده است. متأسفانه عده‌ای از بیرون، ذهنیت ساپینتو را خراب می‌کنند، به‌دروغ به او گفته بودند که من می‌خواستم او را بردارم که هیئت مدیره نگذاشته است، دیدید که هیئت مدیره هم گفت در این رابطه اختیار تام دارم و موضع من نیز حمایت از سرمربی است.

وی در پایان گفت: من یک میلیارد و 200 میلیون تومان در هر ماه صرفه‌جویی کرده‌ام، قطعاً این روند را هم ادامه می‌دهم، مالیات را هم کم کرده‌ام. من در شرایط سختی باشگاه را گرفتم و همه باید کمک کنند. باید پول بزرگی را تا عید تأمین کنم. باید با کمک هواداران به تیم روحیه دهیم تا روز پنجشنبه موفق به شکست تراکتور شویم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها