کد خبر: ۵۲۰۳۳۴
زمان انتشار: ۰۹:۰۴     ۲۷ دی ۱۴۰۱
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت گفت: طی سه ماه اخیر مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران تک رقمی بود و طی ۱۵ روز نیز مرگ و میر به صفر رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، بهرام عین‌اللهی در نشست «هم‌اندیشی بانوان نظام سلامت» که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر در سالن اجتماعات شهید سردار سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: بر خلاف تبلیغات منفی دشمنان جمهوری اسلامی، بعد از انقلاب استعدادهای بانوان شکوفا شد و میزان این شکوفایی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. به عنوان مثال پیش از انقلاب فقط 3500 پزشک زن داشتیم و هم اکنون 66 هزار پزشک زن داریم.

وی افزود: اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور 21 هزار و 166 نفرند که 9 هزار و 340 نفر از آنان را بانوان دانشمند تشکیل می‌دهند. از این تعداد 751 نفر استاد تمام، 1755نفر دانشیار، 5 هزار و809 نفر استادیار و 1032 نفر نیز مربی هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد کل دانشجویان علوم پزشکی را 122 هزار و 723 نفر اعلام کرد و گفت: قبل از انقلاب 6 درصد از دانش آموختگان از بانوان بودند که این رقم بعد از انقلاب به بیش از 50 درصد رسید. در بین کارکنان ستاد وزارت بهداشت 1772 بانو حضور دارند و در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز 302 هزار و 879 نفر از کارکنان زن هستند.

عین‌اللهی بیان کرد: مرگ مادران باردار قبل از انقلاب 250 نفر در هر 100 هزار مورد بوده که الان به 20 نفر در هر 100 هزار مورد رسیده است و سن امید به زندگی زنان پیش از انقلاب زیر 60 سال بود که الان به بالای 73 سال رسیده است.

وزیر بهداشت با بیان این که امروزه یکی از نکات اساسی، توجه به مساله اخلاق و امور فرهنگی در وزارت بهداشت است، گفت: استفاده از توانمندی های بانوان به ویژه بانوان دانشمند از سیاست های کلی وزارت بهداشت است. در همه گیری کرونا شاهد نتایج کمک گرفتن از بانوان و فداکاری های آنان بودیم؛ به نحوی که طی سه ماه اخیر مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا در ایران تک رقمی بود و طی 15 روز نیز مرگ و میر به صفر رسید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها