کد خبر: ۵۲۰۹۴۷
زمان انتشار: ۱۳:۴۸     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت که نفرات اعزامی به تورنمنت رنکینگ اتحادیه جهانی وضعیت خوبی دارند، اما حسن یزدانی از همه آماده‌تر است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص تیم 6 نفره اعزامی به تورنمنت زاگرب اظهار داشت: در واقع با شرکت در این رقابت‌ها یک تیر و دو نشان می‌زنیم. یکی اینکه این اولین میدان ملی‌پوشان ما بعد از مسابقات جهانی است و اینجا محک می‌خورند تا بین حضورشان در مسابقه رسمی وقفه‌ای طولانی مدت نیفتد. نکته دیگر اینکه در این مسابقه رنکینگ‌دار می‌توانند امتیاز جمع کنند.

وی در مورد میزان آمادگی کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این رقابت‌ها تأکید کرد: وضعیت همه نسبتاً خوب است، البته آماده کامل نیستند و نیازی هم به آمادگی صددرصدی نیست، اما آن شرایطی که باید در این فصل داشته باشند، را دارند.

امینی در مورد حضور کایل اسنایدر و جی‌دن کاکس در رقابت‌های وزن 97 کیلوگرم تورنمنت زاگرب و مصاف احتمالی آنها با امیرعلی آذرپیرا خاطرنشان کرد: آذرپیرا کشتی‌گیر جوان و با انگیزه‌ای است که از جام تختی سال گذشته خودش را نشان داد. او در امیدهای جهان و جام جهانی هم روند رو به رشدی داشت فقط در لیگ خوب کشتی نگرفت که با توجه به اینکه تازه از امیدهای جهان برگشته بود، خسته و شاید بدنش در افت بود.

مربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به تلاش جی‌دن کاکس برای رقابت با اسنایدر و کسب دوبنده وزن 97 کیلوگرم تیم ملی آمریکا، اضافه کرد: هر کسی که تغییر وزن می‌دهد برای جا افتادن در وزن جدید به زمان احتیاج دارد، اینکه یکی بلافاصله در وزن بالاتر نتیجه مطلوب بگیرد، استثناست. فکر می‎‌کنم کاکس از نظر قدرت و بدن مشکلی برای حضور در 97 کیلو ندارد و در این وزن جا خواهد افتاد.

این مربی کرمانشاهی درباره اینکه چرا با وجود استقبال اغلب مدعیان 65 کیلو از تورنمنت زاگرب، مثل حاجی‌علی‌یف، باجرانگ و...، تیم ایران نماینده‌ای در این وزن ندارد، گفت: برای رحمان که فعلاً زود است به تورنمنت برود. او در جام‌جهانی هم حضور داشت و با توجه به مدال طلای جهانی‌اش، از مرحله نهایی انتخابی تیم ملی وارد چرخه خواهد شد. نفر دوم این وزن ما هم پیمان بیابانی است که در مسابقات کشوری اول شده و تازه این مسابقات را پشت سر گذاشته و جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا را گرفته، بنابراین از نظر زمانی شرایط این را نداشتیم که بیابانی را هم در این تورنمنت محک بزنیم.

امینی در خصوص میزان آمادگی حسن یزدانی برای شرکت در این رقابت‌ها چهار ماه و نیم بعد از کسب مدال نقره جهان، به تسنیم گفت: وضعیت همه تیم خوب است، اما حسن یزدانی بهتر از بقیه است. او آمادگی بدنی خوبی دارد و بعد از مسابقات جهانی تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و به موقع استارت تمرینات را زده تا شکست فینالش در مسابقات جهانی برابر تیلور را در مسابقات جهانی 2023 تلافی کند. او مصمم و با شرایط بدنی خوبی امسال را آغاز کرده است و از اکنون انگیزه بالایی برای مسابقات سال آینده دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها