کد خبر: ۵۲۱۱۸۵
زمان انتشار: ۱۲:۵۸     ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
مراکز آموزشی و دانشگاه لبنان در پی وقوع زمین لرزه ۷.۸ ریشتری بامداد دوشنبه در جنوب ترکیه تعطیل شدند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از پایگاه «العهد»، «بسام بدران» رئیس دانشگاه لبنان در بخشنامه‌ای خطاب به روسای و مدیران مراکز آموزشی و دانشکده‌های این دانشگاه اعلام کرد که در پی زلزله‌ بامداد امروز در ترکیه دروس و فعالیت تمام شعب دانشگاه لبنان امروز دوشنبه تعطیل است.

زمین لرزه بیش از هفت ریشتری بامداد دوشنبه در جنوب ترکیه که حجم گسترده‌ای از تخریب و ویرانی را برجای گذاشته است در لبنان، عراق، سوریه و قبرس نیز احساس شد.

رسانه‌های ترکیه به نقل از شاهدان عینی گفتند که این زلزله حدود یک دقیقه ادامه داشت و کانون آن در ۲۳ کیلومتری شرق نورداغ در استان غازی‌آنتپ و در عمق ۲۴ کیلومتری زمین قرار داشت.

به گزارش العهد، در ساعت ۰۳:۲۰ دقیقه بامداد امروز (به وقت محلی) زلزله‌ای پر قدرت که بیشتر از ۳۰ سال گذشته در این کشور رخ نداده بود، به وقوع پیوست ؛ زلزله ای که لبنانی‌ها را از وحشت پس لرزه‌ها و فروریختن ساختمان‌ها به خیابان‌ها کشاند.

مرکز ملی ژئوفیزیک تحقیقات علمی لبنان اعلام کرد: در ساعت ۳:۱۸ امروز به وقت محلی، زلزله‌ای قوی به بزرگی ۷.۸ ریشتر در منطقه‌ای در ترکیه نزدیک مرز سوریه و در ۳۵۰ کیلومتری شمال لبنان به وقوع پیوست؛ زلزله ای که همه مردم لبنان آن را احساس کردند.

«بسام مولوی» وزیر کشور در دولت پیشبرد امور لبنان در مصاحبه‌ای تلویزیونی با تاکید بر اینکه هیچ ساختمانی در لبنان فرو نریخته است، گفت که از طریق اداره کل نیروهای امنیت داخلی و اداره دفاع مدنی (شهربانی شامل نیروهای امداد و نجات، اورژانس و آتش نشانی) خسارات احتمالی زمین لرزه لبنان را پیگیری می‌کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها