کد خبر: ۵۲۱۲۳۰
زمان انتشار: ۱۴:۲۳     ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
اعضای شورای شهر تهران به افزایش بهای بلیت بازدید از برج میلاد به قیمت ۱۲۰ هزار تومان رأی مثبت دادند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، صبح امروز لایحه بهای خدمات استفاده از مرکز تفریحی و خدماتی برج میلاد روی میز بررسی شورا قرار گرفت و نرگس معدنی پور در این باره گفت: پیشنهاد کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران این است که بازدید از کل طبقات برج میلاد ۱۳۰ هزار تومان،‌ بازدید تا سکوی دید باز ۹۰ هزار تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی بازدید از کل مجموعه ۲۵ دلار و بازدید تا سکوی دید باز ۱۵ دلار باشد.

آخوندی رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه با توجه به مجوز وزارت کشور بر اساس نرخ تورم افزایش تا سقف ۴۵ درصد را مجاز هستیم، گفت: حالا این بر عهده شورای شهر است که درصد افزایش را مشخص کند اما آنچه که مهم است این است که برای عمده افرادی که ممکن است پرداخت این مبلغ سختشان باشد همچون خبرنگاران، دانش آموزان،‌ بهزیستی، کمیته امداد و ... از تخفیف ۶۰ درصدی استفاده کنند.

حبیب کاشانی در واکنش به این لایحه گفت: حقوق‌ ۲۵ درصد افزایش یافته و حالا می‌خواهیم بلیت را ۴۵ درصد گران کنیم؟

توکلی زاده معاون شهردار تهران نیز با بیان اینکه مبنای عدالت این است که به حوزه‌های نیازمند یارانه بدهیم، گفت: بحث نگهداشت و استهلاک برج میلاد یک واقعیت است و دقت داشته باشید که تنها ۷۰ درصد از فاز یک برج میلاد افتتاح شده است.

چمران افزود: با اضافه کردن قیمت بلیت مردم ناراحت می‌شوند و بهتر است سالمندان را نیز به لیست دریافت کنندگان تخفیفات اضافه کنیم.

آخوندی گفت: آسانسور برج میلاد برای سالمندان بالای ۶۵ سال ممنوع است.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد حذف افزایش ۵۰ درصدی قیمت بلیت برج میلاد در زمان پیک رأی مثبت دادند و این تبصره حذف شد و همچنین مقرر شد که میزان تخفیف‌ها به گروه‌های خاص به ۵۰ درصد برسد. همچنین با پیشنهاد چمران قیمت بلیت بازدید از کل مجموعه برج میلاد به ۱۲۰ هزار تومان و بازدید از سکوی دید باز ۸۰ هزار تومان تعیین شد که به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها