کد خبر: ۵۲۱۵۹۱
زمان انتشار: ۱۸:۵۹     ۲۹ بهمن ۱۴۰۱
توصیه وال استریت ژورنال به مردم آمریکا:
وال استریت ژورنال به‌تازگی به مردم آمریکا توصیه کرده است وعده صبحانه را حذف کنند، چرا که به دلیل افزایش قیمت ها برای تهیه این وعده غذایی اصلی دچار مشکل میشوند.

به گزارش پایگاه 598، از وبگاه وال استریت ژورنال، قیمت تخم‌مرغ در ژانویه (دی، بهمن) در مقایسه با ماه قبل ۸.۵ درصد و در مقایسه با سال گذشته ۷۰.۱ درصد افزایش یافته است که بالاترین نرخ سالانه از سال ۱۹۷۳ میلادی است.

مرگبارترین شیوع آنفولانزای پرندگان در تاریخ، موجب نابودی مرغ و خروس‌ها در سراسر آمریکا شده است و بر اساس گزارش شرکت اینفورمِیشن ریسورسِز (Information Resources)، باعث شده است قیمت تخم‌مرغ در سال ۲۰۲۲ میلادی بیش از سایر انواع خواربار افزایش یابد. بر اساس گزارش وزارت کشاورزی آمریکا، موجودی تخم‌مرغ در هفته آخر دسامبر (آذر، دی) سال ۲۰۲۲ میلادی، در مقایسه با ابتدای این سال، ۲۹ درصد کاهش داشته است.

قیمت آب‌میوه‌ها و نوشیدنی‌های خنک و بدون گاز (که شامل آب پرتقال خنک هم می‌شود)، در ماه ژانویه در مقایسه با ماه قبل از آن، ۱.۵ درصد افزایش یافت و افزایش سالانه ۱۲.۴ درصدی آن، بیشترین میزان افزایش در بیش از یک دهه است. اکنون، تولیدکنندگان پرتقال در فلوریدا در حال برداشت محصول خود هستند که کمترین میزان در نزدیک به ۹۰ سال گذشته محسوب می‌شود و علت آن یخبندان، دو طوفان و آفت مرکبات است که صدمه شدیدی به درختستان‌ها وارد کرده است.

به علت تورم بالا، وعده صبحانه را حذف کنید!

غلات صبحانه در ماه ژانویه در مقایسه با ماه قبل از آن، افزایش کمی داشت (فقط ۰.۴درصد)؛ اما قیمت‌ این گروه از مواد غذایی در یک سال ۱۵ درصد افزایش یافت که تا حدی ناشی از افزایش قیمت جهانی غلات در اثر جنگ در اوکراین بود.

شاید بهتر باشد کسانی که به صبحانه علاقه دارند، به نوشیدن یک فنجان قهوه اکتفا کنند؛ البته قهوه‌ای که از دانه بوداده‌ تهیه شده باشد، نه قهوه فوری؛ زیرا قیمت قهوه بوداده در ماه گذشته ۰.۱ درصد کاهش و قیمت قهوه فوری ۳.۶ درصد افزایش داشته است.

این مطلب وال استریت ژورنال با واکنش‌های گسترده‌ای در آمریکا و اروپا مواجه شده و رسانه‌های مختلف، آن را مورد تمسخر قرار داده‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها