کد خبر: ۵۲۱۶۷۴
زمان انتشار: ۱۳:۴۱     ۰۱ اسفند ۱۴۰۱
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل تهدیدات اینترنتی علیه تعدادی از شهروندان در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار کرد: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شدند فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی با تهدید به قتل از آنها اخاذی میکند.  

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند و با مطالعه اظهارات شکات و مستندات موجود در پرونده متوجه شدند مدتی است فردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال تصاویر اجساد متعدد  و سلاح کلت کمری به کاربران خود را قاتل زنجیره ای معرفی کرده و علیرغم توهین و تهدید شکات آنها را تهدید به قتل می کند.

 وی افزود: با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ردپای مجرم در فضای مجازی شناسایی شد،طی بررسی صفحه اینستاگرامی ساخته شده توسط این فرد مشخص شد این صفحه بیش از چهار هزار نفر دنبال کننده دارد و پس از تحقیقات تکمیلی اطلاعات کامل هویتی وی در اختیار پلیس قرار گرفت.

گودرزی با اشاره به اینکه امنیت روانی مردم از خطوط قرمز پلیس است، بیان کرد: مجرمین بدانند پلیس با کسانی که جان و مال و ناموس مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار دهند سخت و قاطع برخورد خواهد کرد ، در آخرین اقدامات این پرونده نیز این شیاد مجازی پس از تشریفات قضایی در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینکه این فرد مرتکب قتل نشده و صرفا با استفاده از تصاویر آرشیوی موتورهای جستجوگر و یک اسلحه پلاستیکی دست به تهدید و اخاذی از شهروندان زده بود خاطرنشان کرد: متهم که مردی 30 ساله بود پس از حضور در پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد اما پس از روبه رو شدن با شکات پرونده و مستندات پلیس جرم خود را پذیرفت و علت این کار را کسب مال اعلام کرد.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها