کد خبر: ۵۲۱۹۸۱
زمان انتشار: ۱۴:۱۹     ۰۷ اسفند ۱۴۰۱
رییس سازمان اورژانس کشور:
رییس سازمان اورژانس کشور، گفت: ناوگان اورژانس برای تعطیلات عید ۱۴۰۲ در آمادگی کامل به سر می برد و ٣٠ هزار پایگاه زمینی و هوایی نیز در ایام نوروز فعالیت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه 598، جعفر میعادفر روز یکشنبه در نشست کمیته هماهنگی طرح های ویژه ترافیکی نوروز ۱۴۰۲، اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل محدودیت ۲ ساله سفر در ایام کرونا، تهدیدات و افزایش حوادث و تردد را برای نوروز ۱۴۰۱ پیش بینی می کردیم که تا حدودی درست بود.

به گفته وی در نوروز امسال، ٤٧ درصد ماموریت اورژانس افزایش داشته است و ٤٧ هزار نفر به دلیل سوانح رانندگی مصدوم شدند که از این تعداد ٣٩ هزار فرد آسیب دیده به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته او، سازمان اورژانس کشور برای ایام نوروز ۱۴۰۲ نسبت به استقرار تیم های فوریت پزشکی با توجه به رخ دادن بخش اعظم تصادفات در ورودی ها و نیز استقرار ایستگاه های سلامت در ٣٠ کیلومتری شهرها برنامه ریزی کرده است.

میعادفر با اشاره به فعالیت بیمارستان ها و تمام مراکز شبانه روزی و درمانگاه ها در ایام نوروز، گفت: این مراکز باید شیفت های شبانه داشته باشند و هماهنگی های لازم انجام شده که هیچ مرکز درمانی بدون پزشک غیرمتخصص نباشد.

وی با اشاره به ارائه بیش از ١٥٠ هزار خدمات غیر اورژانسی در نوروز ۱۴۰۱ گفت: یکی از دغدغه ما افزایش اقامت های چادری و خفگی با گاز منواکسیدکربن است که برای این مسئله سعی کردیم مراکز با آمادکی کامل باشند و بسته های راهنما و توصیه ای ارایه دهیم.

وی تاکیدکرد: تمامی مرخصی های اورژانس نیز از ٢٤ اسفند لغو خواهد شد و تمامی نیروها نیز در آمادگی کامل بسر خواهند برد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها