کد خبر: ۵۲۲۲۰۱
زمان انتشار: ۱۳:۳۸     ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر خوزستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴.۳ میلیون تن کالای اساسی از طریق پهلوگیری ۲۵۲ فروند کشتی در بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، داوود چگنی اظهار کرد: با ارتقای شاخص‌های بهره‌وری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)، فرایند تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی از سرعت مطلوبی برخوردار است.

وی با اشاره به تأمین تجهیزات استراتژیک پرقدرت، انسجام‌بخشی و هماهنگی عوامل تخلیه در زمینه تخلیه کالاهای اساسی از کشتی‌های وارداتی حامل کالای اساسی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته بالغ بر ۲۶ هزار تن کالای اساسی از یک فروند کشتی تخلیه شد.

چگنی تصریح کرد: همچنین با تداوم این روند، کشتی ۷۰ هزار تنی حامل ذرت در مدت زمان سه روز تخلیه و از اسکله جداسازی خواهد شد.

سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان اضافه کرد: به طور همزمان برای تسریع در تخلیه این میزان کالای اساسی پنج تجهیز شامل چهار مکنده پرقدرت و یک جرثقیل ۱۴۰ تنی در حال تخلیه کالای اساسی از کشتی بود که رکورد جدیدی در این زمینه به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴.۳ میلیون تن کالای اساسی از طریق پهلوگیری ۲۵۲ فروند کشتی در بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

چگنی یادآور شد: از این میزان کالای اساسی وارد شده به این بندر بیش از ۱۳.۷ میلیون تن کالا به وسیله ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و ریلی به مراکز مصرف در سراسر کشور انتقال داده شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها