کد خبر: ۵۲۲۲۱۰
زمان انتشار: ۱۴:۴۲     ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
دستگیری بیش از ۱۸ هزار سارق و مالخر؛
سخنگوی پلیس از دستگیری بیش از ۱۸ هزار سارق و مالخر در دوره ۱۸ روزه مقابله با سرقت خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، سخنگوی فراجا با تاکید بر این که پلیس بر سر امنیت مردم شوخی ندارد و هرگز مماشات نخواهد کرد، گفت: همکاری و همیاری مردم عزیز و ارتباط با مرکز فوریت های پلیس 110 اجتناب ناپذیر است.

سردار سعید منتظر المهدی ضمن خطاب قراردادن افراد سابقه دارِ سارق، گفت: همه کسانی که فکر غارت اموال و دست درازی به جان و مال مردم را در سر می پرورانند به هوش و به گوش باشند که پلیس در کمین آنهاست و با تمام نیرو طرح مقابله با انواع سرقت ها را آغاز نموده است.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از پتانسیل گشت های محلی و نگهبانان محله و هوشیاری همسایه ها، بهره برداری از ظرفیت عزیزانمان در پایگاه های بسیج و صد البته حضور مستمر و گشت زنی پلیس پیاده و سواره از راهکارهای کاهش سرقت های خرد و کلان است. 

سخنگوی فراجا ضمن تشکر ویژه از دستگاه قضائی و درخواست مستمر به جهت صدور احکام بازدارنده، گفت: عدم رهایی سارقین سابقه دار مخصوصا در ایام نوروز می تواند آسودگی خیال را تا حد زیادی به شهروندان هدیه دهد.

وی ضمن خسته نباشید و تقدیر از زحمات همه همکاران فراجا از مرز تا مرکز ، گفت: طی 18 روز گذشته از شروع طرح که با دستور رئیس پلیس کشور در سراسر کشور آغاز شده تعداد قابل توجهی از سارقان سابقه دار دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

دستگیری 18779 سارق و مالخر، کشف 22356 فقره پرونده سرقت و استرداد تعدادی از اموال مال باختگان، انهدام باند سارقین مسلح خودروهای گران قیمت و انهدام باند جعل سند و فروش یک پلاک ثبتی به چندین نفر از دیگر مواردی بود که سردار منتظر المهدی به آن اشاره کرد.

وی شناسایی و دستگیری جاعلان و فروش املاک منابع طبیعی به یکی از بانک های کشور به ارزش 2 تریلیون و 600 میلیارد ریال، شناسایی و دستگیری اعضای باند کلاهبرداری به هویت (ع- خ) به همراه مقادیری سلاح و مواد مخدر و انهدام باند 10 نفره سارقین مسلح در پایتخت و دستگیری باند معروف زورگیری معروف به رضا جکسون را از دیگر اقدامات شاخص در این دوره 18 روزه عنوان کرد.

سخنگوی فراجا تصریح کرد: شناسایی و دستگیری مالخرهای عمده گوشی های مسروقه تلفن همراه و استرداد تعدادی از آن ها به مال باختگان، انهدام باند سارقین موتورسیکلت به سرکردگی (ه- ت) و همچنین انهدام باند سارقان احشام نیز از آغاز طرح (26بهمن ماه ) تا کنون صورت گرفته است.

وی افزود: کشف پیش دستانه، شناسایی و دستگیری اعضای باند 3 نفره سارقین آدم ربا و همچنین دستگیری گروگانگیر و رهایی نوجوان گروگان، حین خروج از مرزهای شرقی کشور از جمله اقداماتی است که تقدیر و تشکر خانواده ها را از فراجا در پی داشت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها