کد خبر: ۵۲۲۵۸۲
زمان انتشار: ۱۴:۴۰     ۲۲ اسفند ۱۴۰۱
اختلاف با سپاهان به عدد ۵ رسید!
هم امتیاز شدن دو تیم در لیگ این فصل، بازی رودررو محاسبه خواهد شد و این مسلما خبر خوبی برای پرسپولیسی‌ها نخواهد بود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبر ورزشی، شکست تلخ مقابل سپاهان آن هم در ورزشگاه آزادی ، تبعات تلخی را برای پرسپولیسی‌ها به همراه داشته است. این تیم که ۵ امتیاز از سپاهان و ۸ امتیاز از استقلال پیش بود، با کسب نتایج ضعیف در هفته‌های اخیر، به رده سوم جدول سقوط کرد. همچنین حالا تیم گل محمدی یک امتیاز از استقلال و ۴ امتیاز از سپاهان عقب افتاده و کار بسیار دشواری برای رسیدن دوباره به صدر جدول خواهد داشت.

هرچند روی کاغذ اختلاف امتیاز پرسپولیس با سپاهان ۴ امتیاز است ولی در واقعیت این اختلاف امتیاز ۵ است و پرسپولیس باید منتظر این باشد که در بازی‌های باقی مانده تا پایان فصل، سپاهان ۵ امتیاز از دست بدهد و البته استقلال هم امتیاز از دست بدهد. طبق قانونی که در این فصل سازمان لیگ گذاشت، دیگر مثل دوره‌های گذشته در صورت هم امتیاز شدن دو تیم، تفاضل گل و گل زده بیشتر ملاک قرار نخواهد گرفت و بازی رو در رو مهم است.

در سال‌های گذشته تفاضل گل حرف اول را می‌زد و بعد از آن هم تعداد گل‌های زده بیشتر تیم‌های هم امتیاز را از هم جدا می‌کرد. با این حال در این فصل قضیه به شکل دیگری است و در صورتی که مثلا پرسپولیس و سپاهان هم امتیاز شوند، بازی رو در رو ملاک قرار خواهد گرفت. بازی رفت پرسپولیس و سپاهان در اصفهان با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید و در بازی برگشت هم سپاهان موفق شد با یک گل پرسپولیس را در تهران شکست دهد.

از همین رو در محاسبه نتایج مستقیم دو تیم، سپاهان دست بالاتر را دارد و شرایطش به مراتب بهتر از پرسپولیس خواهد بود. از همین رو از دست دادن ۴ امتیاز توسط سپاهان و رسیدن پرسپولیس به این تیم چاره کار نخواهد بود و سپاهان باید ۵ امتیاز از دست بدهد تا پرسپولیس بتواند با جبران این امتیازات دوباره به صدر جدول برسد.

در واقع کار یحیی و تیمش برای جبران ۴ امتیاز هم بسیار سخت بود ولی با قانون جدیدی که در این فصل وضع شده، کار پرسپولیسی‌ها از قبل هم سخت تر خواهد شد و به نظر می‌رسد سپاهان شانس اول قهرمانی در این فصل خواهد بود.

گفتنی است ۷ بازی تا پایان فصل باقی مانده و روی کاغذ بازی‌های سپاهان نسبت به پرسپولیس و سپاهان کمی راحت‌ر است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها