کد خبر: ۵۲۳۳۷۳
زمان انتشار: ۱۰:۴۹     ۱۹ فروردين ۱۴۰۲
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از اصلاح ۴۸۶ نقطه پرتصادف خبر داد و گفت: ۱۹۶ محلی که گره ترافیکی داشته شناسایی و برطرف شده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در یک نشست خبری ضمن تشریح اقدامات انجام شده گفت: در پنج سال گذشته یعنی از سال ۹۷ تا ۱۴۰۱ تهران رکورد کاهشی در جان باختگان تصادفات داشتیم و همچنین در سال گذشته ۵۴۱ نفر جان خود را در تصادفات رانندگی در شهر تهران از دست دادند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به آموزش موتورسیکلت سواران گفت: ۷۵ هزار نفر موتورسیکلت سوار در سال گذشته به کمک طرح موتوریار آموزش دیدند و
۵۵ دستگاه موتورسیکلت سنگین توقیف شدند که این اتفاقات منجر به کاهش شش درصدی سهم موتورسواران در تصادفات شد.

وی از ساماندهی جرثقیل‌های امدادی خبر داد و گفت: در سال گذشته با همکاری استانداری، شهرداری و دادستانی و صنف این مجموعه موفق شدیم ناوگان جرثقیل‌های امدادی را ساماندهی کنیم و این ساماندهی بیش از ۶۰ درصد نارضایتی‌ها را برابر اعلام صنف مربوطه کاهش داد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متأسفانه حوادث ترافیکی در کشور در سال گذشته به‌طور وحشتناکی افزایشی بوده است.

وی اظهار کرد: این افزایش در شهر تهران به دلیل اقدامات مثبت مهار شد و پایان سال ۱۴۰۱ پایان موفقی بود؛ هر چند که یک تصادف و متوفی نیز زیاد است.

حمیدی گفت: در نوروز امسال نیز شرایط خوبی داشتیم و امسال شهر تهران خلوت است. در دو سال قبل به دلیل شرایط کرونایی محدودیت سفر داشتیم اما در درون شهرها در نوروز دو سال گذشته شلوغی وجود داشت.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ نقطه همکاران به صورت عملیاتی دوربین‌های لیزرگان را مستقر کردند و همکاران حضور فیزیکی مؤثری داشتند و به صورت میدانی با تخلفات برخورد صورت گرفت.

وی ادامه داد: نوروز امسال نوروز موفق‌تری نسبت به سال گذشته بود. انشالله در پایان سال بتوانیم عملکرد مثبتی را ارائه دهیم.

حمیدی اظهار کرد: آمار به صورت ثابت و متوالی طی پنج سال شهر تهران کاهش داشته و سه سال می‌تواند در نوروز کاهشی باشد و اقدامات پلیس راهور تهران می‌تواند یک الگو باشد.

وی با اشاره به تمهیدات پلیس راهور تهران بزرگ برای مراسمات شب‌های آتی از جمله شب‌های قدر اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که شب‌های قدر شلوغ خواهد بود و صد در صد حضور خواهیم داشت و طرح‌های ترافیکی را اجرا خواهیم کرد تا حداکثر انضباط و حداقل حوادث را شاهد باشیم.

حمیدی اذعان کرد: پیش‌بینی ما این است در مجموعه مصلای تهران و معابر این محدوده شاهد جمعیت زیادی برای برپایی نماز عید فطر باشیم و پلیس با همکاری شهرداری تمهیدات خود را پیاده‌سازی خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: ۴۸۶ محل پرتصادف اصلاح شدند و برای مابقی تأمین اعتبار بودجه و تیم‌های فنی تشکیل شده و بازدید میدانی در حال انجام است و اصلاحات مدنظر بررسی و بودجه لازم پیش‌بینی خواهد شد.

وی عنوان کرد: حدود هزار نقطه حادثه‌خیز در شهر تهران داشتیم که حدود ۵۰ درصد برطرف شده و نزدیک ۲۰ کیلومتر نیوجرسی‌های بتنی در شهر تهران کار شده است.

حمیدی افزود: ۱۹۶ محلی که گره ترافیکی داشته شناسایی و برطرف شده است.

حمیدی در ادامه اظهار کرد: حوادث منجر به فوت در حوزه موتورسیکلت در سال گذشته شش درصد کاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات موجود در حوزه موتورسیکلت، مشخص نبودن مالک است و مشخصاً راهور فراجا در این حوزه وظیفه دارد و جز درخواست‌های ما است که هر چه سریع‌تر این موضوع برطرف شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها