کد خبر: ۵۲۳۵۸۲
زمان انتشار: ۱۳:۴۷     ۲۲ فروردين ۱۴۰۲
جلسه ویژه شورای پول و اعتبار برای انتشار اسکناس؛
در پی عدم وجود اسکناس خرد در دستگاه های خودپرداز و مشکلات ایجاد شده برای متقاضیان وجه نقد طبق اعلام سخنگوی اقتصادی دولت بناست عصر امروز شورای پول و اعتبار درباره انتشار اسکناس تصمیم گیری کند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، طی هفته های گذشته و به ویژه روزهای پایانی سال قبل مردم مشکلاتی را هنگام برداشت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز داشتند چرا که اکثر این دستگاه ها یا وجه نقد نداشتند یا تنها ایران چک داشتند و همین موضوع سبب بروز مشکل برای متقاضیان وجه نقد در ارقام خرد شده بود.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت درباره چرایی عدم وجود اسکناس در دستگاه های عابربانک به بیان توضیحاتی پرداخت و با تاکید براینکه نظام پرداختی کشور جزو پیشرفته ترین نظام های پرداختی برخط است و اکثر خدمات بانکی به صورت آنلاین انجام می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عابربانکها پول نقد ندارند و مشکلات مردم در تهیه چک پولهای 200 و یا 100 هزار تومانی از عابربانک ها، گفت:  کشور ما ایران یکی از پیشرفته ترین نظام های پرداخت برخط را دارد و با سرعت خوبی انتقال وجوه و تراکنشها در کشور صورت می گیرد و همین امر عاملی شده تا نیاز به همراه داشتن و حمل کردن اسکناس و پول نقد بسیار ناچیز باشد.

خاندوزی با اعلام اینکه مردم در موارد بسیار خاص و انگشت شماری بدون داشتن اسکناس کارشان را نمی‌توانند انجام دهند، افزود: به جهت مراجعاتی که درهفته ها و روزهای پایانی سال 1401 وجود داشت و افزایش پول نقد انجام شده بود بانک مرکزی اقدام به چاپ چک پولهای 200 هزار تومانی کرد تا مردم بتوانند مبلغ بالاتری دریافت کنند.

وی تصریح کرد: بانکها مکلف شده اند 10 درصد وجوه خود را از طریق چک پولهای 200 هزار تومانی پرداخت کنند البته امروز یکی از دستور جلسات شورای پول و اعتبار کشور مسئله رسیدگی به همین تقاضایی است که درحوزه پول نقد و اسکناس وجود دارد که بعد از تصمیم گیری در شورای پول و اعتبار نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها