کد خبر: ۵۲۳۷۶۹
زمان انتشار: ۱۴:۲۹     ۲۷ فروردين ۱۴۰۲
دفتر امنیت دیپلماتیک وزارت امور خارجه آمریکا در اقدامی که نشان از اذعان به ضعف دستگاه‌های جاسوسی آن دارد با طرح ادعاهایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جایزه‌ای ۱۵میلیون دلاری برای کسب اطلاعات مالی درباره سپاه تعیین کرده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، صفحه بخش موسوم به "پاداش برای عدالت" دفتر امنیت دیپلماتیک وزارت امور خارجه آمریکا در توئیتی جدید برای دریافت اطلاعات در مورد شبکه مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 15 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

این بخش مدعی شده است که برای متوقف کردن آنچه این دفتر با عنوان تروریست‌ها یاد می‌کند، احتیاج به کمک برای شناسایی خطوط مالی سپاه پاسداران دارد.

در وب‌سایت دفتر امنیت دیپلماتیک وزارت امور خارجه آمریکا نیز این اطلاعیه منتشر شده است.

طبق اطلاعیه وب‌سایت این دفتر برای اطلاعاتی که منجر به اخلال در سازوکارهای مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تمامی شاخه‌های مختلف آن، از جمله نیروی قدس شود، تا سقف 15 میلیون دلار جایزه تعیین می‌کند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی , کشور آمریکا ,

وزارت امور خارجه آمریکا برای اطلاعات در مورد منابع درآمد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزئیاتی را منتشر کرده که به‌شرح زیر است:

ـ طرح‌های مالی غیرقانونی سپاه از جمله نفت در برابر پول
ـ شرکت‌هایی که از طرف سپاه به فعالیت‌های بین‌المللی می‌پردازند
ـ نهادها یا اشخاصی که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دور زدن تحریم‌های ایالات متحده کمک می‌کنند
ـ مؤسسات مالی رسمی که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجارت می‌کنند
ـ نحوه انتقال وجوه و ابزار توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نیروهای نیابتی و شبه‌نظامیان
ـ اهداکنندگان یا تسهیلگران مالی سپاه
ـ مؤسسات مالی یا صرافی‌هایی که معاملات سپاه را تسهیل می‌کنند
ـ مشاغل یا سرمایه‌گذاری‌های تحت مالکیت یا کنترل سپاه یا تأمین‌کنندگان مالی آن
ـ شرکت‌هایی که از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خرید بین‌المللی فناوری با کاربرد دوگانه می‌پردازند
ـ توطئه‌های جنایی شامل اعضا و هواداران سپاه که به‌نفع مالی این سازمان است،

پیش از این نیز بیش از 130 عضو کنگره آمریکا (یک گروه دوحزبی) با امضای نامه‌ای مشترک از اتحادیه اروپا خواستند سپاه پاسداران ایران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کند.

این اقدامات پس از آن صورت می‌گیرد که پارلمان اروپا چندی پیش با تصویب یک طرح غیرالزام‌آور خواستار قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی اتحادیه اروپا شده بود، با وجود این، یک روز بعد از تصویب این طرح، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که تحقق چنین اقدامی علیه سپاه مستلزم رأی دادگاه است.

اقدام پارلمان اروپا واکنش قاطع مقام‌های ایران را در پی داشت که درباره اقدام متقابل در صورت هر گونه اقدام علیه سپاه هشدار دادند، بعد از این تحولات مقام‌های کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و آلمان از لفاظی‌های اولیه خود برای اقدام علیه سپاه عقب‌نشینی کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها