کد خبر: ۵۲۴۱۶۶
زمان انتشار: ۱۱:۲۹     ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت با بیان اینکه بیش از 90 درصد مردم دارای کارت سوخت خودرو هستند، گفت: بعد از اجرای طرح ساماندهی کارت سوخت جایگاه‌ها و از ابتدای سال جاری، استفاده از کارت سوخت شخصی برای دریافت بنزین آزاد بیش از 4 برابر شده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، رضا نواز با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی کارت سوخت جایگاه‌ها، عنوان کرد: طبق قانون بودجه امسال، وزارت نفت موظف به ساماندهی کارت سوخت جایگاه‌ها و هدایت مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی برای سوخت‌گیری بنزین 3000 تومانی است.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت گفت: این اقدام دولت بر اساس قانون مصوب مجلس است، زیرا سوخت‌گیری با کارت شخصی توسط شهروندان منجر به تجمیع آمار صحیح و بهبود مدیریت توزیع بنزین در کشور خواهد شد و البته محاسن بسیاری دارد.

وی افزود: بعد از اجرای این طرح از ابتدای سال جاری، مردم همکاری مناسبی با پرسنل جایگاه‌ها داشته‌اند و استفاده از کارت سوخت شخصی برای دریافت بنزین آزاد بیش از چهار برابر شده است و این روند در حال افزایش است و به خصوص در کلانشهرها استفاده مردم از کارت سوخت صعودی است.

* بیش از 90 درصد مردم دارای کارت سوخت هستند

نواز تاکید کرد: بنابر اعلام مسئولان شرکت‌های تابعه وزارت نفت، در حال حاضر بیش از 90 درصد مردم دارای کارت سوخت هستند و در سال گذشته نیز بیش از 3 میلیون کارت سوخت المثنی و خودروهای نوشماره صادر شد تا مردم مشکلی برای استفاده از کارت سوخت شخصی برای خرید بنزین آزاد نداشته باشند.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت گفت: اما برای مصارف اضطراری همچنان حداقل یک کارت سوخت به ازای هر سکو وجود دارد و در استان‌های مرزی روندی الگوهای بومی اجرا شده است تا در موارد اضطراری مثل شرایطی که کارت سوخت المثنی به دست صاحبان خودرو نرسیده، از آن استفاده کنند.

وی اظهار داشت: در صورتی که شهروندان همانند گذشته بخواهند از کارت سوخت جایگاه استفاده کنند ترافیک ایجاد می‌شود، صنف ما در این تصمیم‌سازی نقشی نداشته و صرفا مجری هستیم. البته این موضوع را نیز بگویم که استقبال مردم تا بدین جا بی‌نظیر بوده و قطعا با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها، این طرح به خوبی به انجام می‌رسد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها