کد خبر: ۵۲۴۴۸۴
زمان انتشار: ۱۰:۰۹     ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲
رسانه‌ها و کسانی که دم از شعار «زن، زندگی ، آزادی» می‌زنند و با بروز اتفاقی مانند «سطل ماست»، سینه سپر می‌کنند! حتی زبانشان درمقابل چاقویی که بر سینه مدافع زنان و دختران رفت، لکنت دارد.

در چند روز گذشته تصویر و فیلم رشادت حمیدرضا الداغی جوانی که مانع اراذل اوباش مزاحم دختران سبزواری شد، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. همگان دیدند که چگونه الداغی حتی پس از مشاهده سلاح سرد در دست مزاحمین، دست از مقاومت نکشید و تا پای جان از ناموس ایرانی دفاع کرد.

صدای «سطل ماست» از «چاقو» بلندتر است!+ عکس

 

هرچند که این تصاویر در رسانه‌های داخلی بازتاب زیادی پیدا کرد اما شبکه های ماهواره‌ای فارسی زبان که کوچکترین اتفاق در ایران را برجسته می‌کنند یا رسانه‌هایی که دم از «زن،زندگی،آزادی» می زنند بی‌تفاوت از کنار این موضوع عبور کردند.

این موضوع از یک سو، سیاست‌های دوگانه رسانه‌های لندنی که یک سطل ماست را تا تیتر یک اخبارشان و می‌کنند و از سوی دیگر شهادت جوانی را که در دفاع از ناموس شهرش جان فدا می‌کند را بایکوت می‌کند نشان می‌دهد.

به طور مثال بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال هیچ کدام مطلبی در اینستاگرام پیرامون شهادت شهید الداغی منتشر نکردند اما چند پست درباره حضور بدون حجاب یک بازیگر زن منتشر کردند.

صدای «سطل ماست» از «چاقو» بلندتر است!+ عکس
پست های اخیر بی بی سی فارسی

صدای «سطل ماست» از «چاقو» بلندتر است!+ عکس
پست های اخیر ایران اینترنشنال

 

جالب تر آن جا است که بی بی سی فارسی، در زمان حادثه «سطل ماست» نزدیک به ۱۰ پست منتشر و سعی کرد تا این موضوع را به یک بحران تبدیل کند.

صدای «سطل ماست» از «چاقو» بلندتر است!+ عکس

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها