کد خبر: ۵۲۴۶۵۵
زمان انتشار: ۱۵:۴۲     ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی یک میلیون تن گندم خبر داد و گفت: خرید تضمینی گندم از آغاز سال جاری تاکنون در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته ۳۲ درصدی رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، سیدسعید راد معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر این که خرید تضمینی گندم هم‌اکنون در ۷ استان گرمسیر کشور در جریان است، گفت: امسال میزان تحویل گندم توسط کشاورزان به مراکز خرید تضمینی نسبت به سال گذشته در همین زمان که ۷۵۹ هزار تن بود، ۳۲ درصد رشد دارد.

وی با اعلام این که در استان خوزستان به عنوان بزرگ‌ترین استان تولیدکننده گندم کشور تا صبح ۱۳ اردیبهشت، ۶۲۳ هزار تن گندم خریداری شده است، گفت: استان‌های کرمان با خرید تضمینی ۱۱۷ هزار تن، فارس با ۸۵ هزار تن و بوشهر با ۸۳ هزار تن گندم، پس از استان خوزستان در رتبه‌های بعدی خرید گندم قرار دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان با تأکید بر این که همزمان با خرید تضمینی گندم، خرید دانه‌های روغنی کلزا نیز از کشاورزان در جریان است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۳ هزار تن از این محصول در ۷ استان جنوب کشور خریداری شده که استان خوزستان با خرید تضمینی ۲۴ هزار تن کلزا در خرید این محصول نیز پیشتاز است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها