کد خبر: ۵۲۶۴۴۶
زمان انتشار: ۱۳:۵۸     ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد؛
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام کاهشی شدن نرخ بیکاری در دولت سیزدهم است، گفت: هدف از امضای تفاهمنامه با وزارت آموزش و پرورش ایجاد مدارس تابستانه و تربیت نیروی ماهر متناسب با نیاز روز جامعه است تا مستقیم وارد بازار کار شود.

به گزارش پایگاه خبری 598، «سید صولت مرتضوی» روز دوشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه چند جانبه با موضوع «غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان با ارائه آموزش‌های کسب و کار و هدایت شغلی متناسب نیاز بازار کار آینده در قالب مدرسه تابستانه مهارت»، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه امضای تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش پرورش برای غنی‌سازی اوقات دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل است.

وی افزود: یکی از مشکلات کارفرمایان، کمبود نیروی کار خلاق است که در این زمینه برنامه ریزی کرده ایم ضمن اینکه کاهشی شدن نرخ بیکاری از اهداف دولت سیزدهم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته کارگر به مساله اشتغال فارغ‌التحصیلان اشاره کردند، گفت: اکنون از هدایت‌های صرف نظری به سمت تلفیق هدایت تحصیلی نظری و عملی حرکت می کنیم ضمن اینکه بیکاری در جوانان ماهر و دارای مهارت کمتر است.

مرتضوی تاکید کرد: نبود مهارت‌آموزی تخصصی و نیاز سنجی‌های آموزشی حلقه‌ مفقوده‌ است با مهارت اموزی مشکل بیکاری حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون بخش قابل توجهی از نیروی کار ما از کشورهای دیگر هستند، گفت: در مقابل، برخی از کشورها از ما تقاضای نیروی کار خلاق و مبتکر دارند در صورتی که سیاست آمایشی در حوزه آموزش داشته باشیم، به طور قطع بیکاری به شدت کاهش پیدا می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: با توانمندسازی نیروی کار خلاق و مبتکر می‌توانیم زمینه اعزام آنان را به کشورهای دیگر فراهم کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها