کد خبر: ۵۲۶۵۷۶
زمان انتشار: ۱۳:۰۹     ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
وزیر نیرو با بیان اینکه آب تمامی مناطق تهران وصل شده و تلاش بر تقویت فشار آب است، گفت: برای رفع مشکل پیش آمده در کمتر از ۱۲ ساعت کانالی حفر شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایرنا، علی اکبر محرابیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره مشکل پیش آمده برای تأمین آب در شهرهای تهران و کرج که به دنبال رانش کوه در محدوده سد کرج رخ داد، اظهار داشت: توده بسیار بزرگی از سنگ و گل و لای از ارتفاع بسیار بالا وارد بستر رودخانه کرج شد که ارتباط آب با شهر تهران و کرج را قطع کرد.

وی افزود: این واقعه در پایین دست سد کرج اتفاق افتاد و ما ناگزیر بودیم مسیر ۳۰۰ متری را باز کنیم. بر این اساس، در حداقل زمان و در ۱۲ ساعت کانالی حفاری و ارتباط آب بین سد و پایین دست برقرار شد و از دوشنبه ظهر آب به سمت تهران و کرج جاری شد.

وزیر نیرو ادامه داد: به دلیل این حادثه ما با مشکل گل و لای و افزایش کدورت آب روبرو شدیم که برای رفع آن نیز تلاش شد و با اقدامات صورت گرفته کدورت آب تا حدود زیادی برطرف شده است.

محرابیان ادامه داد: از دیشب تصفیه خانه‌های غرب تهران همگی در مدار تولید قرار گفته اند و با ظرفیت کامل آب تولید می‌کنند.

وی در عین حال شهروندان را به صرفه جویی در مصرف آب توصیه کرد و گفت: تا بتوان حجم مخازنی را که در اثر این حادثه کاهش یافته‌اند، با حالت طبیعی بازگردند.

وزیر نیرو یادآور شد: ۲۰ درصد آب مصرفی در تهران از سد امیرکبیر کرج دریافت می‌شد که در لحظه اول تدابیری اندیشیده شد که ۱۴ درصد آن به روش‌های مختلف تأمین شد.

محرابیان میزان کسری آب در مناطق غربی و شمالی تهران در روزهای گذشته را چهار درصد برآورد کرد و گفت: اکنون با ظرفیت ۱۰۰ درصدی تصفیه خانه‌ها در حال تولید هستند و تلاش می‌کنیم فشار آب لحظه به لحظه افزایش یابد و فشار شبکه به حالت عادی درآید.

وی در عین حال از مردم خواست که در صورتی که مشکل‌شان در ساعات آینده برطرف نشده بود، با ۱۲۲ تماس بگیرند.

با تغییر ساعت کار ادارات، شاهد صرفه‌جویی هزار مگاواتی برق هستیم

محرابیان در ادامه گریزی به وضعیت شبکه برق زد و گفت که با آغاز فصل گرما با ناترازی حدوداً ۱۲ هزار مگاواتی روبرو هستیم.

وی با یادآوری اینکه در سال ۱۴۰۰ در بازه زمانی ۲۹ اردیبهشت تا پایان تابستان حتی گاه تا سه نوبت در روز با قطعی برق مواجه بودیم، افزود: با برنامه‌ریزی مفصلی که انجام شده و با همکاری مردم همانند سال گذشته اثرات این ناترازی به حداقل ممکن برسد.

وزیر نیرو افزود: تغییر ساعت کار ادارات به این دلیل بود که مصرف برق ادارات در ساعات اوج به حداقل ممکن برسد و اضافه بار را در اختیار مردم در بخش خانگی قرار گیرد که با این اقدام شاهد صرفه جویی هزار مگاواتی برق هستیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها