کد خبر: ۵۲۶۸۴۲
زمان انتشار: ۱۱:۲۴     ۲۹ خرداد ۱۴۰۲
در فصلی که گذشت برخی از بازیکنان استقلال که زیر ۱۰دقیقه برای این تیم به میدان رفته‌اند و برخی دیگر که نسبت به مجموع دقایق طول فصل درصد اندکی در ترکیب بوده‌اند، ۵۰ میلیارد تومان دستمزد دریافت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری 598، بخشی از دلایلی که موجب شده بدهی‌های قابل توجهی در استقلال انباشته شود، به قراردادهای نامناسبی مربوط است که در گذشته و حال با بازیکنانی منعقد شده که بازدهی اندکی در ترکیب این باشگاه داشته‌اند. درواقع می‌توان تعداد قابل توجهی از بازیکنان را در تاریخ حیات باشگاه استقلال مثال زده که با وجود دریافتی‌های قابل توجه، بازدهی مناسب نداشته‌اند. اما نگاهی به فهرست بازیکنان فصل پیش نیز بار دیگر پرده از یک ضرر مالی بزرگ برای باشگاه استقلال برمی‌دارد. زیانی که ناشی از پرداختی‌های نسبتاً قابل توجه به برخی بازیکنان است، درحالی که دقایق اندکی برای این باشگاه بازی کرده‌اند.

در فصلی که گذشت برخی از بازیکنان استقلال که زیر ۱۰ دقیقه برای این تیم به میدان رفته‌اند و برخی دیگر که نسبت به مجموع دقایق طول فصل درصد اندکی در ترکیب بوده‌اند، رقمی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان دستمزد دریافت کرده‌اند. پرداخت این مبلغ قابل توجه هیچ ثمره‌ای برای باشگاه استقلال نداشته است و صرفنظر از اینکه سرمربی استقلال نیز توجه آنچنانی به این بازیکنان نداشته، دستمزدی که برای برخی از این گروه پیش از شروع فصل تعریف شده با عملکردشان همخوانی ندارد.

جای پرسش جدی وجود دارد که وقتی بازیکنی همچون امیرعلی صادقی در پازل تاکتیکی سرمربی نیست چرا باشگاه استقلال برایش ۱۳ میلیارد تومان دستمزد تعریف می‌کند؟ آیا پرداخت چنین دستمزدی برای این بازیکن عجیب نیست؟ صادقی هر قدر هم که بازیکن آینده‌داری باشد، نباید با چنین دستمزدی در باشگاه استقلال فعالیت کند و مدیران باید پیش از عقد قرارداد حد فنی این بازیکن را به خوبی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دادند و بعد از بررسی‌های دقیق برای او دستمزد تعیین می‌کردند.

اوج شگفتی در دستمزد به بازیکنانی که زیر ۱۰ دقیقه برای استقلال بازی کردند به ماجرای عزیزبک آمانوف مربوط می‌شود که قرارداد فصل پیش او ۳۵۰ هزار دلار بود و حتی یک دقیقه هم در ترکیب استقلال به میدان نرفت و روشن نیست که اساساً چرا آمانوف پیش از شروع فصل مورد تأیید سرمربی یا مدیران قرار گرفته است؟ هیچ بعید نیست حضور این بازیکن با خواست افرادی جز سرمربی در استقلال صورت گرفته باشد تا نتیجه‌ای نامطلوب به بار آید.

به این اسامی توجه کنید:

۱- سبحان خاقانی (صفر دقایق بازی) اصل قرارداد بدون آپشن ۱ میلیارد تومان (نکته: به طور قطع قرارداد سبحان خاقانی نیز به روز شده)

۲- عزیزبک آمانوف (صفر دقیقه بازی) ۳۵۰ هزار دلار

۳- آرتین مرادی (صفر دقیقه بازی) ۴۰ میلیون تومان

۴- مهدی تسلیمی (صفر دقایق بازی) مبلغ ۴۰ میلیون تومان

۵- محمدحسین زواری (۴۶ دقیقه بازی) کمتر از ۱/۵ درصد دقایق بازی، مبلغ ۴ میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان

۶- امیرعلی صادقی (۱۲۳ دقیقه بازی) کمتر از ۵ درصد دقایق بازی، مبلغ ۱۳میلیارد تومان

۷- سینا سعیدی فر (۱۳۵ دقیقه بازی) کمتر از۵ درصد دقایق بازی، مبلغ ۳میلیارد تومان

۸- آرمان رمضانی (۱۶۹ دقیقه بازی) کمتر از ۵ درصد دقایق بازی، مبلغ ۹میلیارد تومان

با احتساب بازیکن خارجی صفر درصد با دلار جمع هزینه ۸ نفر ۳۷ میلیارد تومان.

منبع: روزنامه ایران ورزشی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها