کد خبر: ۵۲۹۴۴۳
زمان انتشار: ۱۰:۲۷     ۱۴ شهريور ۱۴۰۲
بعد از خودکشی چند معلم جوان در کره جنوبی، صدها هزار نفر از جمله دهها هزار معلم سیاه‌پوش، از روز شنبه به خیابان آمده و برای بهبود وضعیت معلمان تظاهرات کردند.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از خبرگزاری فارس، طبق گزارش‌های خبری در کره جنوبی، روند خودکشی معلم‌ها در این کشور افزایش یافته است.

خبرگزاری کره (یونهاپ) گزارش کرد، روز شنبه (دوم سپتامبر) حدود دویست هزار معلم از سراسر کشور در گرامی‌داشت مرگ دو معلم جوان و جهت دعوت به حمایت از حقوق معلم‌ها، تظاهرات کردند. 

یونهاپ نوشت، دو روز بعد، روز دوشنبه نیز تظاهرات بزرگی در سئول و در اعتراض به افزایش خودکشی معلمان برگزار شد. معلمان مدارس به حمایت از همکاران خود که تحت فشار زیاد دانش‌آموزان سرکش و اولیای آنان قرار گرفته‌اند، تظاهرات کردند. آنها خواستار اتخاذ تدابیری جهت جلوگیری از حوادث تاسف‌بار [خودکشی همکارانشان] شده‌اند.

طبق این گزارش، روز شنبه هزاران معلم با لباس‌های سیاه در نزدیکی مجمع ملی در «یوئیدو» در غرب سئول برای مشارکت در تظاهرات حضور یافتند. برگزارکنندگان ادعا کردند که شمار معلمان معترض حاضر در تظاهرات به بیش از دویست هزار نفر رسیده است. 


تظاهرات روز دوشنبه در سئول

 

روز دوشنبه نیز (دیروز)، تظاهرات در سئول ادامه یافت و حدود پانزده هزار معلم سیاه‌پوش مقابل مجمع ملی در غرب سئول دوباره تجمع کردند. آنها گفتند حقیقت مرگ همکارانشان که اخیرا خودکشی کردند باید روشن شود. 

در ماه آگوست، یک معلم زن جوان و شاغل در یکی از مدارس دولتی در سئول، خودکشی کرد. علت خودکشی او رنج و مشقت او در تعامل با یک پرونده خشونت در مدرسه اعلام شد. 


تظاهرات روز شنبه در سئول

 

پیش از خودکشی این معلم زن، دو معلم دیگر نیز در روزهای اخیر در کره جنوبی خودکشی کردند. یکی از این دو، پنجشنبه گذشته در شهر گونسان در جنوب غرب کره رخ داد که سبب خروش خشم معلمان از نحوه تعامل با معلمان شد و سبب شد تا دوباره روز دوشنبه تظاهرات دیگری برگزار شود. 

حدود سی مدرسه ابتدایی در سراسر کره جنوبی روز دوشنبه را تعطیل اعلام کردند. بسیاری از معلمان نیز برای روز دوشنبه درخواست مرخصی جهت حضور در تظاهرات دادند. آنها روز دوشنبه را «روز سراسری توقف آموزش» نام گذاشتند. 

یونهاپ نوشت: یک شخص مسئول برگزاری تظاهرات گفت، معلمان درحال برنامه‌ریزی جهت مشارکت در فراخوانی هستند که خواستار روشن شدن واقعیت خودکشی معلم زن جوان و همچنین خواستار بازنگری فوری قانون سوء رفتار با کودکان در مجمع ملی است. معلمان معتقدند که این قانون سبب مواخذه معلم‌ها به اتهام سوء رفتار با کودکانی است که آنان اقدامات تأدیبی را ضروری می‌دانند. این قانون خیلی از معلمان را در معرض اهانت و فشار دانش آموزان و اولیای آنان قرار میدهد».

 

خبرگزاری کره جنوبی نوشت، «بسیار نادر است برگزاری چنین تظاهراتی که معلمان روز شنبه و دوشنبه در سئول برگزار کردند و کمتر رخ میدهد که بدون همکاری اتحادیه‌ها چنین تجمعاتی برگزار شود». 

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها