کد خبر: ۵۳۵۲۵۵
زمان انتشار: ۱۵:۵۱     ۲۸ اسفند ۱۴۰۲
پوتین در سخنان خود پس از انتخابات ریاست جمهوری روسیه درباره اوکراین گفت که حاضر به صلح با اوکراین است.

به گزارش پایگاه خبری 598، «ولادیمیر پوتین»، نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری و رئیس دولت فعلی روسیه در سخنانی پس از پایان رأی گیری در این کشور گفت که از شهروندان روسیه که به مراکز رأی گیری رفته و در انتخابات ریاست جمهوری این هفته شرکت کردند، تشکر می‌کنم.

پوتین در سخنرانی خود در ستاد انتخاباتی‌اش گفت که مشارکت بالای رأی دهندگان در این انتخابات ریاست جمهوری نتیجه این بود که روس‌ها متوجه شدند که واقعاً چقدر سرنوشت شأن به خود آنها بستگی دارد.

پوتین گفت: «ابتدا می‌خواهم از شهروندان روسیه تشکر کنم. ما همه یک تیم هستیم. [من می‌خواهم از] همه شهروندان روسیه که به مراکز رأی گیری آمدند و رأی دادند تشکر کنم.»

به گفته پوتین، رأی دهندگان به دنبال کمک به ایجاد «تحکیم سیاسی» بودند که به روسیه کمک می‌کند تا «به جلو حرکت کند.»

پوتین گفت: «مردم نیاز به پیشرفت را با قلب خود احساس کردند و به میدان آمدند تا شرایط را برای توسعه و تقویت میهن ایجاد کنند.»

پوتین همچنین در ادامه اقدامات تعدادی از افراد را که صرفاً برای خرابکاری آرای دیگر رأی دهندگان به مراکز رأی گیری آمده بودند، محکوم کرد.

رئیس جمهور روسیه همچنین با اشاره به درگذشت الکسی ناوالنی که ماه گذشته در حین گذراندن دوران محکومیت ۱۹ ساله خود در یکی از زندان‌های روسیه درگذشت، گفت که مرگ او تأسف بار بود.

پوتین با اشاره به اینکه موارد دیگری نیز از مرگ محکومان در زندان‌های روسیه وجود داشته است، خاطرنشان کرد: در مورد ایالات متحده نیز می‌توان همین را گفت.

پوتین همچنین خاطرنشان کرد که حاضر بوده است طرح پیشنهادی مبادله ناوالنی را با تعداد نامشخصی از افراد زندانی در کشورهای غربی انجام دهد، به این شرط که ناوالنی هرگز پس از آن به روسیه باز نگردد.

رئیس جمهور منتخب روسیه در ادامه گفت که دوره جدید ریاست جمهوری او به دستیابی به اهداف عملیات نظامی ویژه در اوکراین و تقویت توان دفاعی و نیروهای مسلح روسیه اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: اول از همه، ما باید وظایف یک عملیات ویژه نظامی را حل کنیم، توانایی‌های دفاعی را تقویت کنیم، نیروهای مسلح را تقویت کنیم - این اتفاق می‌افتد، همه ما می‌بینیم، با سرعت بسیار خوب و با کیفیت عالی. تمام برنامه‌های توسعه روسیه که قبلاً در مجلس فدرال اعلام شده بود، اجرا می‌شود و اهداف محقق می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که برای تشکیل دولت جدید عجله‌ای ندارد. همانطور که پوتین خاطرنشان کرد، طبق قوانین روسیه، هنوز دو ماه و نیم برای انجام این کار باقی مانده است.

درباره سیاست خارجی نیز ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه آماده و مایل به مذاکره برای حل مسالمت آمیز مناقشه اوکراین است، اما تنها در صورتی که کیف بخواهد روابط صمیمانه و همسایه ای با روسیه برقرار کند نه به سمت تسلیح مجدد نیروهای اوکراینی حرکت کند.

پوتین خاطرنشان کرد که از پیشنهاد امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای آتش بس در اوکراین در جریان بازی‌های المپیک بی اطلاع است، اما مسکو آماده بررسی هر پیشنهادی است، اما مطابق با منافع خود عمل خواهد کرد.

وقتی از پوتین پرسیده شد که آیا یک درگیری تمام عیار بین روسیه و ناتو امکان پذیر است یا خیر، پوتین به سادگی پاسخ داد که فکر می‌کند «هر چیزی در جهان امروز ممکن است.»

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها