کد خبر: ۵۳۸۰۷۶
زمان انتشار: ۱۴:۲۵     ۰۶ تير ۱۴۰۳
جلیلی:
نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: نه تنها تحریم را خنثی می کنیم بلکه با همین ابزار اقتصادی کاری می کنیم که دشمن از تحریم کردن پشیمان شود.
عده ای به جای عذرخواهی طلبکار شدند/ دشمن را از تحریم پشیمان می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری 598، «سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم شیراز با بیان اینکه در آستانه انتخاب بزرگ هستیم، گفت: خدا را سپاس می گویم که امروز در جمع شما مردم خونگرم استان فارس و عشایر عزیز قرار گرفتم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز در آستانه انتخاب بزرگ هستیم هنر مردم ایران این بوده که در دوران معاصر با انتخاب های بزرگ خود، دنیا را به شگفتی آورده است. انتخاب بزرگ مردم ما انقلاب اسلامی بود و اسلام را انتخاب کردند در دفاع مقدس مردم ما در برابر عروسکی مثل صدام ایستادند. در این سالها دشمنان ما هر چه داشتند در برابر ما قرار دادن اما مردم ما در برابر آنها ایستادند.

جلیلی خاطر نشان کرد: آخرین انتخاب بزرگ مردم ما ۳ سال قبل با انتخاب شهید رییسی بود. شهید رییسی کار را در شرایطی تحویل گرفت که ۸ سال متوسط رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شده بود ما ۸ سال تاخیر تاریخی داشتیم بسیاری از سرمایه ها راکد مانده بود می خواستند با اتکا به برخی قدرت ها برخی مشکلات را به زعم خود حل کنند.

حداقل کمی سیاست خارجی بلد باشید

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر کسی حوصله هم صحبتی با صاحب نظران را نداشته باشد چگونه می تواند جنبه های مختلف یک امر را در نظر بگیرد؟ اگر کسی بخواهد با کمترین تشر عقب نشینی کند چگونه می خداهد کشور را پیشرفت دهد؟ می گویند آمریکا پیچ تحریم را شل کرده می گوییم آقا ۹ ماه از دولت آنها همزمان با شما بود حداقل کمی سیاست خارجی بلد باشید می گوییم آقا این فرد که الان سر کار است حتی یک تحریم ترامپ را لغو نکرده است بعد آنها می گویند اگر فلانی چند ماه دیگر در فلان کشور بر سر کار بیاید، چه کنیم؟

کاری می کنیم دشمن از تحریم پشیمان شود

جلیلی بیان کرد: سرمایه عظیم ما مردم و دانشمندان و کشاورزان و دامداران هستند هر روستای ما باید یک سلول جهش کشور بشود نه تنها تحریم را خنثی می کنیم بلکه با همین ابزار اقتصادی کاری می کنیم که دشمن از تحریم کردن پشیمان شود.

باید قدرت منطقه‌ای‌مان را به سطح جهانی برسانیم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: همین جوانان ما در جنگ مردانه ایستادند و کسی جرأت نمی کند نگاه چپ به ما کند این است عظمت ملت. حال سوال من این است ملتی که در سخت ترین عرصه مانند جنگ این موفقیت بزرگ را شکل می دهد در صنعت و کشاورزی و اقتصاد چنین موفقیتی را شکل دهد؟ چه کسی می خواهد این بحث ها را مدیریت کند؟ امروز در یک انتخاب هستیم.

وی در ادامه بیان کرد: استان فارس برایمان گویای بسیاری از هویت های تاریخی دینی و فرهنگی است و ما به هویت ملتمان افتخار می کنیم. جوانان می توانند در عرصه های فناورانه افتخارات زیادی را کسب کنند و نه تنها موفق شوند بلکه قدرت کشور را در جهان ارتقا دهند خود غربی ها می گویند عرصه های «های تک» می تواند کشورها را ار در سطح قدرت های جهانی قرار دهند امروز هم در کنگره های علمی اروپا مثل گذشته دنبال این هستند که پیشرفت های علمی را محدود کنند و اگر ما عقب بیفتیم ۴ سال که نه، چه بسا ۴۰ سال عقب بیفتیم باید در عرصه های مختلف فناورانه حضور پرقدرت داشته باشیم و قدرت امروز منطقه‌ای‌مان را به سطح جهانی برسانیم.

عده ای به جای عذرخواهی، طلبکار شده اند

جلیلی گفت: خودشان گفتند نتیجه برجام تقریبا هیچ بود تولیدات هپکو شده تقریبا هیچ آن هم زمانی که قبل از دولت آنها در سال ۱۸۰۰ دستگاه ماشین الات تولید می کردند دوباره می خواهید رکود کارخانه ها را داشته باشید؟ می خواهید کشور را معطل چند کشور کنید؟ دنیا فقط ۳ قدرت نیست ۲۰۰ کشور است ما می خواهیم با همه دنیا تعامل داشته باشیم شهید رییسی در سفر به سریلانکا نشان داد چگونه جوانان ما توانستند صادرات نیم میلیارد دلاری خدمات فنی مهندسی داشته باشند و برای کشور اشتغال و ارزآوری کنند. 

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر می گویید باید جهش کرد باید در برابر فساد بایستید ولی نباید کسی باشد که با اولین تشر، دست از مبازره با فساد بردارد مسیر ما حق است و ملت ما باید از آن انتفاع ببرد امروز در بزنگاه تاریخی هستیم آیا می خواهیم این مسیر را با نگاه جهش و استفاده از فرصت ها پیش ببریم و مسائل روزمره و آسیب‌ها را هم حل کنیم یا اینکه بهانه بیاوریم فلان توافق امضا نشد و نتوانستیم؟ باید فرصتها را بشناسیم و اشراف داشته باشیم و با تک تک فرصت ها در مزارع کارگاه ها دانشگاه ها جلسه داشته باشد. 

باید روز بعد از انتخابات به رأی مردم احترام گذاشت

جلیلی بیان کرد: روز بعد از انتخاب رییس جمهور، روز شروع عملیات برای جهش کشور خواهد بود نباید این فرصت را از دست بدهیم زمان را نباید مسرفانه از دست داد باید روز بعد از انتخابات به رأی مردم احترام گذاشت نه اینکه بگوید بروم دنبال فرمانده بگردم، باید این کارها را از قبل می کردید همه مردم باید پای کار بیایند و در این حرکت بزرگ یک نقش پر شکوه ایفا کنند ترک و لر و عرب و شیعه و سنی و بلوچ و کرد و فارس همه بدانند در این حرکت بزرگ سهیم باشند و نقش آفرینی جدی داشته باشند.

 وی تاکید کرد: امروز هیچ کس نمی تواند در دنیا جمهوریت نظام را زیر سوال ببرد و این یعنی مردم در ایران تعیین کننده هستند.

فرزند عشایر یک جهان فرصت است

جلیلی گفات: دیشب در کرمان بودم یک فرزند عشایر از یک روستای کرمان شده بود کابوس قدرت های دنیا کشوری که خودش را بزرگترین قدرت دنیا می داند کابوسش می شود یک عشایرزاده کرمان سردار سلیمانی؛ فرزند عشایر یک جهان فرصت است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها