کد خبر: ۷۲۲۰۸
زمان انتشار: ۱۳:۳۶     ۱۸ مرداد ۱۳۹۱
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از وضعیت اتباع ایرانی ربوده شده در سوریه و لیبی خواستار همکاری و مشارکت دبیرکل سازمان ملل متحد برای آزادی فوری آنها شد.

به گزارش مهر، علی اکبر صالحی در نامه خود توجه دبیرکل سازمان ملل متحد را به ربوده شدن 48 زائر ایرانی توسط نیروهای به اصطلاح ارتش آزاد سوریه در چهاردهم مردادماه سالجاری ، جلب د و اضافه کرد: در اقدام دیگری 7 عضو هیات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که به دعوت هلال احمر لیبی از این کشور بازدید می کردند ، توسط مردان مسلح ناشناس در بنغازی در دهم مردادماه سالجاری ربوده شده اند.

صالحی با تاکید بر نگرانی عمیق دولت جمهوری اسلامی ایران و همچنین خانواده های این افراد ربوده شده  نسبت به امنیت و سلامت آنها تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران گروگان گیران را مسئول جان این افراد می داند.
 
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان این نامه تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران خواستار آزادی فوری این افراد است و استفاده از آنها  به عنوان سپر انسانی را نقض حقوق بین الملل و حقوق بشر دوستانه قلمداد می کند.
 
وی خواستار همکاری و مساعی  دبیرکل سازمان ملل متحد برای آزادی اتباع ایرانی دربندشد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها