کد خبر: ۷۲۳۰۳
زمان انتشار: ۲۳:۴۳     ۱۸ مرداد ۱۳۹۱
سرمربی تیم ملی با اشاره به درخشش ورزشکاران ایران در المپیک 2012 لندن گفت: این نفرات افتخار بزرگی کسب کرده‌اند و باید از آنها تشکر ویژه کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس کارلوس کی‌روش عصر امروز در نشست خبری گفت:‌ قبل از آنکه بخواهم به سؤالات شما پاسخ دهم باید به مواردی اشاره کنم. دو بار قهرمانی جهان را تجربه کرده‌ام و قهرمانی‌های مختلفی را در اروپا دیده‌ام. می‌دانم قهرمانی در المپیک کاری بسیار سخت است و نیاز به گریه، عرق ریختن و تلاش بسیار زیادی دارد. این نفراتی که در المپیک مدال گرفته‌اند؛ چه طلا، چه نقره و چه برنز مطمئناً افتخار بزرگی کسب کرده‌اند و باید از این عزیزان تشکر ویژه کرد. من به ایران تبریک می‌گویم که چنین افتخاراتی را به خود دیده است. (کی‌روش از خبرنگاران خواست به احترام این افتخار آفرینی بایستند و یک دقیقه دست بزنند).

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد نفرات دعوت شده از استقلال و پرسپولیس بعضا در تیم‌های خود نیمکت‌نشین هستند و دلیل این دعوت چیست، تصریح کرد: باید یادآوری کنم که من این نفرات را از استقلال یا پرسپولیس دعوت نکردم و حضور برخی بازیکنان در اردو ربطی به نتایج به دست آمده ندارد. اگر معیار برای انتخاب تیم ملی دعوت از یک تیم خاص بود قطعاً باید سپاهان را دعوت می‌کردیم تا کل تیم آنها در اردوی مجارستان شرکت می‌کردند.

کی‌روش تأکید کرد: از تیم خاصی بازیکن دعوت نمی‌کنیم و می‌خواهیم نفراتی را اضافه کنیم تا یک تیم بسازیم. برای شما مثالی می‌زنم اگر معیار چیزی که می‌گویید باشد، در مسابقات جام ملت‌های اروپا بازیکنانی مانند ژاوی اصلاً‌ نباید برای اسپانیا به میدان می‌رفتند چون در این اواخر عملکرد خوبی در تیم‌شان نداشتند. باید بگوییم در تیم ملی یک فونداسیون داریم که باید ریشه آن را حفظ کنیم. من نمی‌توانم 50 یا 60 درصد تیم را تغییر بدهم چون می‌خواهم با اضافه کردن نفرات جدید به هارمونی برسیم و عملکرد بهتری داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی گفت:‌ تیم ملی نباید یکسری جایگاه برای بازیکنان باشد و کارت اعتباری داشته باشند و  آنها خودشان را متعلق به آنجا بدانند. تیم ملی متعلق به بازیکن خاصی نیست و این وظیفه من است که به طور کامل هوشیار باشم و بدانم که درهای تیم ملی به روی بازیکنان جدید باز باشد و از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم و عملکرد بهتری داشته باشیم. من می‌توانم گارانتی بدهم که لیگ را از نزدیک دنبال کنم و عملکردهای خوب را ببینم ولی متأسفانه همانطور که شما می‌دانید در بعضی از مواقع محدودیت داریم.

کی‌روش ادامه داد: در لیستی که پیش‌روی ما است یک سری از مصدوم‌ها را نمی‌توانیم دعوت کنیم. به طور مثال جباری مصدوم است و تیمورمان محروم. یک سری محدودیت‌ها هم مثل تهیه ویزا هم داریم که متأسفانه چند نفر از آنهایی را که دوست داشتم با ما باشند به خاطر بحث ویزا نمی‌توانند در اردوی مجارستان شرکت کنند. محسن فروزان و رضا حقیقی از جمله این بازیکنان هستند.

خبرنگاری پرسید شما از برخی از بازیکنان پاسپورت خواسته بودید ولی آنها دعوت نشدند و دلیلش چیست که وی در پاسخ گفت: برخی از بازیکنان به خاطر مسائل فنی دعوت نشدند و عده‌ای هم به خاطر مشکل ویزا اما شما نام بازیکنان مدنظر خود را بگویید.

همان خبرنگار گفت محمد نوری، غلامرضا رضایی و شهاب گردان چرا به تیم ملی دعوت نشده‌اند که کی‌روش پاسخ داد: هر سه بازیکنی که اسم بردید به خاطر مسائل فنی دعوت نشدند.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که وقتی بازیکنی مثل جلال رافخایی که هم‌اکنون صدرنشین گلزنان لیگ برتر است به تیم ملی دعوت نمی‌شود ممکن است انگیزه‌اش را از دست بدهد چون شما نمی‌توانید بیش از 50 یا 60 درصد تیم‌تان را تغییر دهید، عنوان کرد:‌ این بازیکن هم به خاطر مشکل ویزا به تیم ملی دعوت نشده است. شش هفت بازیکن مدنظر من به خاطر همین مسئله در اردو نیستند و تمام تلاش خود را انجام دادیم که آنها با ما باشند اما سعی می‌کنیم در اردوهای بعدی از آنها استفاده کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، کی‌روش در ادامه کنفرانس مطبوعاتی خود در پاسخ به این سؤال که آیا رقم قراردادها در فوتبال ایران بالا نیست و این مسئله باعث نشده که بازیکنان برای حفظ سلامتی خود کمی محتاط بازی کنند، عنوان کرد: در مورد مطلب قراردادها بگویم که نظر خاصی ندارم. این موضوع را باید از مسئولین و مدیران باشگاه‌ها بپرسید و من نمی‌خواهم نظر شخصی خود را بدهم چرا که شاید لازم نباشد.

 

وی ادامه داد: در مورد سؤال دومتان باید بگویم فکر نمی‌کنم بازیکنان تیم ملی محتاط‌تر بازی می‌کنند چرا که همه حرفه‌ای هستند و سعی می‌کنند بهترین عملکرد را ارائه دهند. من با بهترین بازیکنان دنیا کار کرده‌ام و دیده‌ام وقتی بازیکنانی مثل زیدان، رونالدو و فیگو برای تیم وارد زمین می‌شود، تمام تلاش خود را می‌کنند و برای تیم می‌میرند. این بخاطر عِرقی است که به پیراهن تیم ملی دارد، در ایران هم همینطور است. مهم نیست که شما در جیب‌تان چقدر پول دارید مهم این است که در مغز و قلب خود چه دارید و این مسئله عامل پیشرفت است.

 

کی‌روش در مورد اینکه آیا در بازی با قطر این مسئله مشاهده شد، گفت: بله، من دیدم که همه بازیکنان ما اشتیاق برد دارند. می‌خواهم به دو مسئله اشاره کنم. خوشحالم که این سؤال را پرسیدید و باعث شدید من این دو مسئله را به یاد بیاورم. مطلبی که من می‌خواهم بگویم بهانه نیست و قصد توجیه ندارم. از عملکرد تیم در دیدار با قطر راضی نبودم اما همانطور که به یاد دارید ما در دیدار برابر قطر بازی را در اختیار خودمان داشتیم.

 

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: حدود 16 یا 17 کرنر نصیب ما شد. در این مسابقه دائما در حال حمله بودیم. دیدید که قطر با هدف کسب تساوی به ایران آمده بود. آنها دفاع می‌کردند و مقابل دروازه ترافیک دفاعی مثل ترافیک تهران که یک طرفه است را ایجاد کرده بودند. باز هم می‌گویم فکر می‌کنم باید بهتر باشیم و از بازی تیم رضایت نداشتم. ما در محوطه جریمه حریف به اندازه کافی تشنه گل‌زنی نبودیم که بخواهیم از حملات استفاده کنیم و به گل برسیم.

 

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: من نمی‌توانم بازیکنان را محکوم کنم چرا که پس از پشت سر گذاشتن یک فصل طولانی و فصلی که بازی‌های زیادی در آن انجام دادیم و فصل درستی نبود، سرحال نبودند. باید بپرسیم که آیا ما شرایط آماده سازی مناسب را داشتیم یا نه. شما فراموش کردید وقتی ما برای انجام دو دیدار تدارکاتی به ترکیه سفر کردیم، بازیکنان پرسپولیس، استقلال و سپاهان که حدود 60 درصد تیم را تشکیل می‌دهند در اختیار نداشتیم. باز هم یادآوری می‌کنم که قصد توجیه ندارم چرا که من هم از تیم راضی نبودم ولی مهمترین چیزی که دیدم این بود که بازیکنان در قلب خود از عملکردشان راضی نبودند و مطمئنا باید در آینده نتیجه بهتری بگیریم.

 

به گزارش فارس کی‌روش در پاسخ به این سؤال که با توجه به بیانیه‌های صادر شده به نظر می‌رسد تیم ملی، سازمان لیگ و فدراسیون دچار مشکل شده‌اند و چه زمانی این مسئله خاتمه خواهد یافت، اظهار داشت: اگر مشکل و اختلافی است، از جانب من نیست. اکثریت رسانه‌هایی که فعالیت می‌کنند اینجا حضور دارند. حتی یکی از خبرنگارانی که اینجا حضور دارد، نمی‌تواند بگوید که من با آنها تماس گرفتم و برای حل مشکلات خواستم صحبت کنم. اگر همچین کاری را من کردم یک نفر بلند شود و بگوید که من با او تماس گرفتم.

 

وی گفت: اگر مسئله مهمی در مورد فوتبال باشد، با رئیس فدراسیون، مسئولین فدراسیون و مسئولین سازمان لیگ حرف می‌زنم تا این موضوع را حل کنیم. آقای بهروان تصمیم گرفتند از طریق رسانه‌ها و روزنامه‌ها این مسئله را حل کنند به همین خاطر من هم تصمیم گرفتم تا از طریق رسانه‌ها و روزنامه‌ها صحبت کنم.

 

کی‌روش افزود: چند هفته پیش به این نتیجه رسیدم که 13 آگوست زمان خوبی برای اینکه بازی‌های لیگ را برگزار کنیم، نیست. وقتی من به تمرین تیم‌ها می‌روم بعضی از مربیان می‌پرسند و به من اعلام می‌کنند که کاری انجام بده چرا که ما نمی‌توانیم در آن روز بازی کنیم. سعی کردم با رئیس و دبیر فدراسیون و بقیه اعضای سازمان لیگ صحبت کنم تا این مسئله حل شود اما دیدید که درست نشد و اتفاقی نیفتاد. پس من تنها کاری که کردم این بود که سعی کردم کمک کنم، و پیشنهاد بدهم تا این موضوع حل شود. نمی‌شود در آن تاریخ بازی کرد. تیم‌ها می‌خواهند تمرین کنند، بلیت بگیرند و برای انجام بازی هتل رزرو کنند به همین خاطر نشدنی است که بازیکنان 27 آگوست به ایران برگردند و بخواهند در لیگ بازی کنند.

 

کی‌روش یادآور شد: این مسئله بسیار آشکار است و لازم نیست فرگوسن یا مرینیو باشید تا بتوانید این موضوع را بفهمید. مشخص است که بازیکنان بلافاصله پس از بازگشت نمی‌توانند بازی کنند. من سعی کردم به مربیان و بازیکنان لیگ کمک کنم اما الان متوجه شدم که باید دفعه بعد سکوت کنم.

 

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که گفته بود در مورد جام حذفی صحبت کنید، خاطرنشان کرد: این هم یک نکته جالب دیگر است و باید آن را برای شما بیان کنم. همانطور که می‌دانید ما فصل گذشته 18 تیم در لیگ برتر داشتیم و بازی‌های جام حذفی برگزار می‌شد و تیم‌های درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و تیم ملی هم بودند.

 

کی‌روش گفت: تمام مربیان، بازیکنان و اعضای حاضر در فوتبال ما می‌دانند که زمان‌بندی مسابقات خیلی فشرده بود و البته سنگین تا جایی که مجتبی جباری و قاسم حدادی‌فر دچار آسیب‌دیدگی شدند. من سعی کردم پیشاپیش نظر خودم را بگویم و حتی وقتی برای اولین بار وارد ایران شدم در اولین نقطه‌نظر خود گفتم که لیگ ما باید با 16 تیم برگزار شود و باید تیم‌ها را کاهش دهیم.

 

وی اظهار داشت: با اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال صحبت کردیم و اکثریت به این نتیجه رسیدیم که در آن برهه نمی‌توانستیم لیگ را با 16 تیم برگزار کنیم اما تأکید می‌کنم که در جلسات با هیئت رئیسه این نظر کارلوس کی‌روش نبود که در این فصل جام حذفی را برگزار نکنیم و این جام لغو شود.

 

کی‌روش عنوان کرد: این سبک من نیست که بخواهم مسائل آن جلسه را عمومی کنم چون همه چیز محترمانه بود ولی این نظر هیئت رئیسه بود که به طور موقت و تنها برای این فصل جام حذفی برگزار نشود. از آن تاریخ به بعد تا به حال هیچکس با من در این مورد صحبت نکرد و فقط در روزنامه‌ها هر روز می‌خواندم که یک داستان جدید تعریف شده است. یک روز می‌گفتند کی‌روش مخالف است و یک روز می‌گفتند او مخالف نیست.

 

سرمربی تیم ملی تأکید کرد: اگر شما نظر من را می‌خواهید می‌گویم در حال حاضر بحث کردن در خصوص این موضوع بی‌هدف و بی‌منطق است و باید کاری کنیم که از لیگ و دست‌اندرکارانش حمایت شود تا بازیکنان خوبی داشته باشیم. یک بار دیگر می‌گویم که در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر 9 امتیاز حساس که حکم مرگ و زندگی را برای ما دارد پیش‌رو داریم و با ادامه این بحث‌ها و صحبت‌ها زمان را از دست می‌دهیم و وقت را می‌کشیم. باید تمام تمرکز و انرژی خود را بگذاریم که این 3 ماه را با موفقیت پشت سر بگذاریم شما هم اگر در خصوص این 9 امتیاز صحبتی دارید به من بگویید تا پاسخ آن را بدهم اما در مورد مسائل دیگر سؤال نپرسید.

 

خبرنگاری گفت هدفتان از برگزاری اردوی مجارستان چیست و دستاورد شما چه خواهد بود که کی‌روش گفت: دو بازی خیلی مهم در پیش داریم که به من کمک می‌کند انتخاب‌های درستی داشته باشم. اردوی مجارستان با توجه به این که تازه در ابتدای فصل هستیم کمک می‌کند تا شرایط بهتری داشته باشیم. در این اردو می‌خواهم دو بازیکن جدید را معرفی کنم که این دو نفر قوچان‌نژاد و امید نظری هستند و امیدوارم به عنوان پدیده موفق شوند.

 

کی‌روش گفت: به خاطر مسائل پزشکی ترجیح دادیم به مسعود شجاعی 15 روز فرصت بدهیم و از او دعوت نکردیم و دو بازی دوستانه با تونس و اردن ما فرصتی است برای بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌اند. مقابل اردن شرایط به شکلی دیگر است و در آنجا بازیکنان را برای بازی با لبنان انتخاب می‌کنیم. هرچند به ما خبر داده‌اند که قبل از بازی مقابل کره جنوبی در یک دیدار دوستانه به مصاف کره شمالی برویم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها