کد خبر: ۷۲۶۱۷
زمان انتشار: ۱۵:۱۳     ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
اگرچه مدال طلای المپیک بیشتر از نقره ساخته شده تا طلا، مدال‌های طلایی وجود دارد که واقعاً از طلا هستند، همانند مدال طلای کنگره و مدال جایزه نوبل.

عصر ایران، شما چه فکر می‌کنید، مدال‌های المپیک از چه چیزی ساخته شده‌اند؟ آیا مدال‌های طلا واقعاً از جنس طلا هستند؟

قبلاً در مدال‌ها طلای جامد به کار می‌بردند، اما اکنون مدال‌های طلای المپیک از چیزهای دیگری ساخته شده‌اند. در اینجا نگاهی به ترکیب فلزی مدال‌های المپیک می‌اندازیم و اینکه چگونه در طول زمان تغییر کرده‌اند.

آخرین مدال طلای المپیک که واقعاً از طلا ساخته شده بود در سال 1912 جایزه داده شد، بنابراین اگر مدال‌های طلای المپیک طلا نیستند، پس آنها چه هستند؟

ترکیب خاص و طراحی مدال‌های المپیک بوسیله گروه کمیته سازمان دهنده دهکده المپیک تعیین می‌شود. اگرچه، مطمئناً استانداردها باید رعایت شود:

*مدال‌های طلا و نقره دارای %92.5 نقره هستند.

*مدال‌های طلا باید با حداقل 6 گرم طلا پوشیده شوند.

*تمام مدال‌های المپیک باید حداقل 3 میلی متر ضخامت و حداقل 60 میلی متر قطر داشته باشند.

مدال‌های برنز از جنس برنز (یک آلیاژ از جنس مس و معمولاً قلع) هستند. اینکه نوشته شده مدال‌های طلا و نقره و برنز همیشه جایزه داده نشده صحیح است. در بازی‌های سال 1896 المپیک، برنده هایی که مدال‌های نقره جایزه گرفته بودند (نفرهای دوم) مدال‌های برنز دریافت کردند. برنده‌ها در المپیک 1900 یادگاری‌های پیروزی یا کاپ‌ها را به جای مدال ها دریافت کردند. رسم جایزه دادن مدال‌های برنز، نقره و طلا از المپیک 1904 شروع شد. بعد از المپیک 1912 برای مدال‌های طلا به جای طلای واقعی از نقره زراندود استفاده کردند.

اگرچه مدال طلای المپیک بیشتر از نقره ساخته شده تا طلا، مدال‌های طلایی وجود دارد که واقعاً از طلا هستند، همانند: مدال طلای کنگره و مدال جایزه نوبل.

قبل از سال 1980 مدال جایزه نوبل از 23 قیراط طلا ساخته شده بود. جدیداً مدال های جایزه نوبل از 18 قیراط طلای سبز پوشیده شده با 24 قیراط طلا تشکیل شده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها