کد خبر: ۷۲۸۳۱
زمان انتشار: ۱۶:۱۶     ۲۱ مرداد ۱۳۹۱
با انجام مسابقات شب گذشته پرش با نیزه، دارندگان عنوان قوی‌ترین، سریع‌ترین و بالاترین رکوردهای المپیک 2012 لندن مشخص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، قوی‌ترین، سریع‌ترین و بالاترین، شعار المپیک است و همواره در جریان رقابت‌های المپیک طی ادوار مختلف، 3 رشته فوق سنگین وزنه‌برداری، دوی 100 متر و پرش با نیزه در نزد هواداران و علاقمندان به ورزش، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

بر همین اساس شب گذشته و با برگزاری رقابت‌های فینال پرش با نیزه، پازل قوی‌ترین، سریع‌ترین و بالاترین مردان المپیک تکمیل شد و افتخار بالاترین رکورد را ریناد لاویلن فرانسوی با پرشی به میزان 5،97 در حالی به خود اختصاص داد که این ورزشکار فرانسوی، رکورد جهان را نیز شکسته و به نام خود ثبت کرد.

 

پیش از این برخی رسانه ها به اشتباه رکورد قهرمان پرش ارتفاع را به عنوان بالاترین معرفی کرده بودند.

 

 

پیش از این، بهداد سلیمی از ایران در فوق سنگین وزنه‌برداری و اوسن بولت در دوی 100 متر عناوین قوی‌ترین و سریع‌ترین مردان المپیک 2012 لندن را به خود اختصاص داده بودند.

 

 

نکته قابل توجه اینکه اوسن بولت در دوی 100 متر رکورد المپیک و لاولین در پرش با نیزه رکورد جهان را شکستند و در میان این 3 مرد، فقط سلیمی موفق نشد رکورد المپیک یا جهان را در رشته خود جابجا کند.

 

 

از المپیک 2000 سیدنی که حسین رضازاده، وزنه‌بردار فوق سنگین ایران با قهرمانی در فوق سنگین وزنه‌برداری، عنوان قوی‌ترین مرد المپیک را به خود اختصاص داد، به جز المپیک 2008 پکن که این عنوان در غیاب خود رضازاده به یک وزنه‌بردار آلمانی رسید، همواره عنوان قوی‌ترین مرد المپیک طی المپیک‌های اخیر به یک ورزشکار ایرانی رسیده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها