کد خبر: ۷۳۰۴۸
زمان انتشار: ۱۳:۲۰     ۲۲ مرداد ۱۳۹۱
رده بندی بازیکنان پینگ‌پنگ جهان در رده های سنی مختلف در ماه آگوست اعلام شد که نوشاد عالمیان صعود 3 پله‌ای در رده امیدها داشت.

فارس، فدراسیون جهانی پینگ پنگ (ITTF) رنکینگ بازیکنان رده های سنی مختلف جهان را منتشر کرد که در این رده بندی بازیکنان کشورمان در ماه آگوست 2012 تحت تأثیر مسابقات قهرمانی نوجوانان جوانان آسیا در چین و بازیهای المپیک لندن بوده‌اند. البته ملی پوشان نوجوانان و جوانان کشورمان که سال گذشته در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور داشتند امتیاز پاداش از آنها کسر شده است.

در این رده بندی دو بازیکن کشورمان به دلیل عدم حضور در مسابقات بین المللی دارای رنکینگ از رده بندی بازیکنان جهان خارج شدند. در رده جوانان پسر حامد باشت باوی و در رده زیر 21 سال دختران زهرا نیاقی‌ها از رنکینگ جهانی حذف شدند.

رنکینگ زیر 21 سال مردان

در این رده بندی نوشاد عالمیان در رده زیر21 سال موفق شد با سه پله صعود در مکان هفتم جهان قرار بگیرد. درخشش او در بازی های المپیک لندن و کسب 49 امتیاز صعود سه پله ای را برای او به همراه داشت. اما نیما عالمیان، برادر وی با یک پله سقوط در مکان 74 این رده سنی قرار گرفت. در این رده بندی 1138 بازیکن از سراسر جهان حضور داشند.

رنکینگ جوانان زیر 18 سال پسران

پوریا عمرانی که با درخشش خود ایران را در تا رده ششم قهرمانی جوانان آسیا بالا کشید در این رده بندی با شش پله صعود در رتبه 91 قرار گرفت. علیرضا ملارجبی، دیگر ملی پوش جوان کشورمان بدون تغییر در مکان 172 ایستاد. محمدعلی روئین تن بازیکن شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا با 22 پله صعود در رده 248 قرار گرفت. سجاد حسینی دیگر بازیکن ایرانی حاضر در رقابت های قهرمانی آسیا 27 پله سقوط کرد و در جایگاه 354 ایستاد. در رنکینگ جوانان جهان 866 ورزشکار حضور دارند.

رنکینگ نوجوانان زیر15 سال پسران

چهار بازیکن نوجوان کشورمان در رنکینگ جهانی همگی سقوط کردند. در این رده بندی آرمان حاجی ئی نفر اول نوجوانان کشورمان در رده بندی نوجوانان جهان 10 پله سقوط کرد و در مکان 96 قرار گرفت. مهرداد دهستانی و محمدبشیری نیز هر کدام با یک پله و 31 پله سقوط رتبه‌های 266 و 289 به خود اختصاص دادند. و متین حیدری، نفر چهارم ایران در این رنکینگ با 29 پله سقوط در رده 301 ایستاد. در رنکینگ نوجوانان پسر جهان 328 نفر شرکت دارند.

رنکینگ نوجوانان وجوانان زیر 18 سال دختران

در رده بندی جوانان دختر جهان ایران دارای پنج ورزشکار است. سولماز محمدپور نفر اول کشورمان در این رده بندی با 40 پله سقوط در رتبه 558 قرار گرفت، اما میرعلایی و بهرامی در این رده بندی صعودی چشمگیر داشتند. نوشین میرعلایی با 89 رتبه صعود در مکان 627 ایستاد و رضوان بهرامی نیز صعودی 91 پله ای داشت و رتبه 633 جهان را به خود اختصاص داد.

سیده زهرا علوی دیگر ملی پوش جوانان کشورمان با 54 پله سقوط در مکان 640 ایستاد و فاطمه جمالی فر ملی‌پوش نوجوان ایران نیز با 31 پله سقوط در رده 668 قرار گرفت. فاطمه جمالی فر در رنکینگ نوجوانان جهان نیز 29 پله سقود داشت و در مکان 261 نوجوانان دختر جهان ایستاد.

در رده بندی جوانان 773 نفر و در رنکینگ نوجوانان 336 بازیکن حضور دارند. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها