کد خبر: ۷۴۴۰۷
زمان انتشار: ۱۶:۵۸     ۲۸ مرداد ۱۳۹۱
هواپیمای فرانسه که مجبور به فرود اضطراری در دمشق شده بود، به علت افزایش قیمت سوخت در سوریه به واسطه تحریم‌های اعمال شده غرب علیه این کشور، برای سوختگیری از مسافران خود پول جمع‌آوری کرد.

به گزارش فارس به نقل از شبکه «راشاتودی»، پرواز562 هواپیمایی فرانسه که از پاریس عازم لبنان بود، به دلیل مناسب نبودن شرایط فرود در فرودگاه بیروت مجبور می‌شود برای سوختگیری در فرودگاه دمشق فرود اضطراری داشته باشد.

اما تحریم‌های اعمال شده توسط کشورهای غربی بویژه آمریکا و متحدان این کشور در اروپا علیه سوریه قیمت سوخت را در این کشور افزایش داده است و بنا بر اعلام سخنگوی هواپیمایی فرانسه، خدمه این هواپیما که پول کافی برای سوختگیری ندارند مجبور می‌شوند از مسافران این پرواز پول بگیرند.

یکی از مسافران این پرواز در گفت‌وگو با رادیو «فرانس-اینفو» اعلام کرد: خلبان از مسافران این پرواز درجه یک خواست تا پول‌های نقدی را که همراه دارند، جمع کنند. تمامی مسافران شروع به جمع آوری پول‌ها کردند و در نهایت 17 هزار فرانک جمع‌آوری شد.

راشاتودی در پایان تأکید کرد: این نخستین باری نیست که یکی از هواپیمایی‌های کشورهای اروپایی مجبور می‌شود از مسافران خود پول گدایی کند. سال گذشته نیز پرواز هند به انگلیس مجبور شد به علت به اتمام رسیدن سوخت هواپیما 6 ساعت در وین بماند و مسئولین فرودگاه اعلام کردند که سوختگیری این هواپیما بیش از 20 هزار پوند انگلیس نیاز دارد و به دنبال این اتفاق مسافران مجبور شدند کمبود این هزینه را پرداخت کنند.

جدیدترین دور تحریم‌های غرب علیه سوریه به بهانه متوقف کردن خشونت‌هایی که در حقیقت با تجهیز معارضان سوری توسط برخی کشورهای عربی و غربی ایجاد شده، توسط واشنگتن چندی پیش درست قبل از سفر «هیلاری کلینتون» وزیر امورخارجه آمریکا به استانبول به منظور گفت‌وگو با مقامات ترکیه درباره تحولات سوریه تصویب شد.

تا کنون آمریکا و اتحادیه اروپا چندین دور تحریم‌های یکجانبه علیه سوریه اعمال کرده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها