کد خبر: ۷۴۷۶۲
زمان انتشار: ۱۹:۲۳     ۳۱ مرداد ۱۳۹۱

آیت الله سیستانی از مراجع تقلید با اشاره به بحث جداسازی دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه خاطر نشان کرد: باید در این رابطه طوری عمل شود که در بیرون از دانشگاه نیز موازین شرعی و اسلامی را رعایت کنند.

به گزارش آنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی،حجت الاسلام ملک محمدی معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله سیستانی از مراجع بزرگ نجف اشرف در محل دفتر معظم له دیدار و گفت وگو کرد.
 
در این دیدار، آیت الله سیستانی در سخنانی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می تواند محل تربیت قلب­ها و عقل­ها باشد، افزود: با توجه به ضرورت کیفیت، باید از اساتیدی در دانشگاه­ها استفاده شود که مراتب معنویت و معرفت دانشجویان را بالا ببرند.
 
سیستانی با بیان اینکه اساتید نقش مهمی را ایفا می کنند، ادامه داد: اساتید باید بتوانند در این مقطع حساس جوانان دانشجو را در مسیر رشد و تکامل حرکت داده و سبب تحولات عظیمی در دانشگاه­ها شوند و باید با دانشجویان از دل سخن بگویید تا بر دل­ها اثر کند.
 
این مرجع تقلید به بحث جداسازی دانشجویان دختر و پسر اشاره و خاطر نشان کرد: باید در این رابطه طوری عمل شود که در بیرون از دانشگاه نیز موازین شرعی و اسلامی را رعایت کنند.
 
همچنین حجت الاسلام ملک محمدی با ارائه گزارشی از فعالیت­های دانشگاه آزاد اسلامی طی چند ماه اخیر که بر اساس پایبندی به اصول و ارزشهای دینی و اولویت دادن به مسایل فرهنگی و ارتقاء کیفیت می باشد، گفت: اعمال مدیریت اسلامی و تکریم استاد، دانشجو و کارمندان از برنامه­ها و سیاست­های مورد تأکید دکتر فرهاد دانشجو ریاست دانشگاه است.
 
وی به ساختار تشکیلاتی و جمعیت دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: التزام عملی و پایبندی به اصول و ارزش­های اسلامی از دیگر اولویت­ها در این مجموعه آموزش عالی است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها