کد خبر: ۹۶۸۲۳
زمان انتشار: ۱۳:۳۸     ۱۲ آذر ۱۳۹۱
مدیرعامل باشگاه استقلال از فسخ قرارداد باشگاهش با فابیو جانواریو در آینده نزدیک خبر داد.
علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تیمش پس از شکست برابر فولاد، اظهار کرد: جذابیت‌های فوتبال به همین برد و باخت‌ها است. اگر تصور کنیم که یک تیم برای قهرمانی باید همه تیم‌ها را ببرد، هم عملی نیست. راه قهرمانی هزار پیچ و خم دارد که گاهی در آن راه تیم‌های کوچک گریبان تیم‌های بزرگ را می‌گیرند. البته منظورم فولاد نیست چون این تیم خیلی قوی است و از بازیکنان و کادر فنی خوبی برخوردار است. شاید غرور ما را گرفت که نتوانستیم آن چه می‌خواستیم در زمین پیاده کنیم.

وی ادامه داد: در فوتبال اتفاقات زیادی می‌افتد، ولی مطمئن هستم که بازیکنان و کادر فنی نتایج ضعیف را جبران می‌کنند و هر سه امتیاز بازی با داماش را می‌گیرند تا از جمع مدعیان قهرمانی عقب نماینم. فوتبال چم و خم خاص خود را دارد. ما در نیم فصل تیم را تقویت می‌کنیم چون تیم ما یک مقدار بالانس نیست. می‌خواهیم در لیگ قهرمانان آسیا قدرتمندتر از سال قبل حضور داشته باشیم. پس از بازی با داماش جلسه‌ای با سرمربی خواهیم داشت تا برای آینده تیم برنامه‌ریزی کنیم.

فتح‌الله‌زاده در ادامه درباره میزان پیشرفت مذاکرات باشگاهش با بازیکنان جدید، گفت: تقریبا درباره بازیکنان ایرانی که می‌خواهیم به نتیجه‌ رسیده‌ایم. قبل از رفتن به مالزی درباره عنایتی با مدیرعامل مس صحبت کردم و اگر خدا بخواهد یک جلسه دیگر با ایشان خواهیم داشت. اگر موافقت کنند آمادگی کامل را برای جذب عنایتی داریم. دو بازیکن خارجی هم هستند که این هفته‌ به تهران می آیند و اگر مورد پسند کادر فنی باشند قراردادشان امضا می‌شود. یکی از بازیکنان اهل مجارستان است و دیگری برزیلی است. یک بازیکن مصری هم بود که منتفی شد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه درباره آخرین وضعیت فابیو جانواریو گفت: مساله جانواریو به مشکل برخورده است. طبق گفته پزشکان تیم او فعلا 30 درصد آمادگی لازم را دارد و از آنجایی که می‌خواهیم در سه جام حضور قدرتمند داشته باشیم، نمی‌توانیم ریسک کنیم. با کمال تاسف مجبور شدیم که بازیکن تاثیرگذاری مثل جانواریو را از فهرست خارج کنیم و فرد دیگری را جایگزینش کنیم. جانواریو حداقل نمی‌تواند آنچه می‌خواهیم به ما بدهد.

وی درباره احتمال جایگزینی احمد جمشیدیان و حنیف عمران زاده که شایعاتی در این خصوص مطرح شده بود، گفت: ما خواهان جذب جمشیدیان هستیم و این مطلب را به آقای رحیمی گفته‌ایم . ما از مدیرعامل سپاهان خواسته‌ایم که این مساله را با کرانچار در میان بگذارد تا اگر مایل بود این بازیکن را به خدمت بگیریم. ما حتی به باشگاه سپاهان گفته‌ایم که آماده‌ایم برای جذب جمشیدیان درباره جایگزینی او با یکی از بازیکنانمان مذاکره کنیم، اما هنوز جوابی از سوی اصفهانی‌ها به ما داده نشده و از هیچ فردی اسم به میان نیامده است.

وی درباره سفرش به مالزی و شرکت در مجمع کنفدراسیون فوتبال آسیا هم اظهار کرد: ابتدا می‌خواهم درباره انتخاب فدراسیون فوتبال به عنوان برترین‌ فدراسیون سال آسیا صحبت کنم. به نظرم چون در این اواخر تیم ملی باخته، انتخاب فدراسیون کمی عجیب جلوه کرده است. انتخاب فدراسیون به دلیل مجموعه عملکرد آن در یک سال گذشته است. به هر حال فدراسیون در مسایل آموزش و سازندگی و بحث حرفه‌ای کردن باشگاه‌ها خوب عمل کرده است. اکنون 16 یا 17 باشگاه‌ حرفه‌ای هستند. همچنین فدراسیون در ساخت و ساز استادیوم‌ها خوب کار کرده و در امتیازدهی AFC برای لیگ قهرمانان حتی یک امتیاز منفی نگرفتیم. این در حالی است که استرالیا 170 و ازبکستان 60 یا 70 امتیاز منفی گرفته است.

فتح‌الله‌زاده درباره سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم خاطر نشان کرد: در جلسه AFC پیشنهادهایی طرح شد که علیه ما و به ضرر ما بود، ولی ما به شدت برابر آنها ایستادیم و با رد آنها توانستیم 1+3 سهمیه ایران را تثبیت کنیم. همچنین پیشنهاد شده بود که فینال لیگ قهرمانان در کشوری بی‌طرف برگزار شود که با آن هم مخالفت کردیم، چون معتقدیم که فینالیست‌ها برای رسیدن به آن مرحله تلاش کرده و زحمت کشیده‌اند و مردم کشورشان دوست دارند که بازی تیم خود را در فینال ببینند. در نهایت تصمیم گرفته شد که فینال با قرعه کشی در کشور یکی از فینالیست‌ها برگزار شود.

وی در پایان درباره دیدار پایانی تیمش در نیم فصل اول گفت: داماش تیم بسیار خوبی است که پتانسیل بالا و مدیرعامل کار کشته‌ای دارد. کار برای ما در بازی با داماش سخت است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها