کد خبر: ۹۶۹۱۵
زمان انتشار: ۲۱:۵۰     ۱۲ آذر ۱۳۹۱
قائم مقام کمیته هماهنگی گروه های ملی سوریه با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش 598 به نقل از خبرگزاری فارس، «هیثم مناع» قائم مقام کمیته هماهنگی گروه های ملی سوریه با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سعید جلیلی در این دیدار که عصر امروز برگزار گردید با اشاره به اینکه عزت و قدرت ملت سوریه در گرو این است که مردم این کشور خود سرنوشت خود را تعیین کنند تاکید کرد؛ حفظ مصلحت و منافع مردم باید در اولویت طرح های برقراری آتش بس و توقف خشونت ها قرار گیرد.

جلیلی تنها راه حل سوریه را برقراری دموکراسی در این کشور دانست و افزود؛ کشورهایی که در راه تحقق دموکراسی مانع ایجاد می کنند دارای نیت های مشکوکی هستند و امروز خود تبدیل به بخشی از مشکل شده اند.

وی ضمن محکوم کردن اعمال خشونت و دامن زدن به اقدامات ترویستی، تخریب زیرساخت های سوریه را نوعی آسیب وارد کردن به آینده این کشور و موجب خشنودی رژیم صهیونیستی دانست.

دبیرشورایعالی امنیت ملی ارائه راه حل های عملی و ابتکارهای همه جانبه و پایبندی واقعی به آن را راه حل توقف خشونت ها و همچنین تسکین آلام و رنج های ملت سوریه دانست.

وی افزود: صحنه سوریه امروز به گفت‌وگوهای آشکار احتیاج دارد تا قدرت منطق جایگزین منطق قدرت شده و به قضاوت افکار عمومی گذاشته شود.

جلیلی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه کمک های انسان دوستانه  و تلاش برای برگزاری انتخاباتی آزاد در این کشور تاکید کرد.

همچنین در این دیدار هیثم مناع قائم مقام کمیته هماهنگی گروه های ملی ضمن تقدیر از تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت آرامش در سوریه تاکید کرد گروه های معارضه صرفا راه حل سوری و بدون دخالت طرف های خارجی را راه حل صحیح و اصولی می دانند.

وی راه حل نظامی را سوریه شکست خورده دانست و افزود: لحاظ کردن منافع ملت، توقف خشونت ها از سوی هر دو طرف و آغاز گفت‌وگوها برنامه کمیته هماهنگی برای تحقق دموکراسی در سوریه است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها