کد خبر: ۹۷۱۸۱
زمان انتشار: ۱۹:۳۲     ۱۳ آذر ۱۳۹۱
لیگ برتر - علی فتح الله زاده می گوید لغو بازی تیمش با داماش اقدامی است کاملا درست و قانونی.

 فتح الله زاده در گفت و گو با خبرآنلاین ؛ درباره تاخیر یک روزه بازی تیمش با داماش گیلان خیلی آتشین حرف می زند. استقلالی ها سهل انگاری کردند و خیلی دیر به رشت می رفتند تا همه این جنجال ها ایجاد شود اما او می گوید:« حاجی جان بازی یک روز افتاده عقب نمی دانید من چه بر سر من آوردند. من چه کشیدم . تیمم هم که به رشت نمی رسید . رفتیم رامسر از رامسر با اتوبوس رفتیم ، زد اتوبوس هم خراب شد. 24 ساعت است تیم من سرگردان است. بچه ها کلافه شدند . خرابی اتوبوس هم این وسط شد غوز بالاغوز برای مان. هزار جور بلا سر ما آمده. من دیشب تا یک شب در دفترم استرس تیم را داشتم. از صبح هم یک کله باید جواب این را بدهم که چرا بازی را یک روز انداخته اند عقب. بابا این کجایش انصاف است. تیم من ساعت 2 رسیده رشت یعنی ما باید ساعت 3:30 می رفتیم توی زمین بازی می کردیم؟ داماش که در جام حذفی بازی ندارد. ما بازی داریم. ما دو روز تمرین مان ریخته است به هم این کجایش اخلاقی است که هجمه علیه ما به راه انداخته اند.»
اما به عکس گفته مدیر استقلال ، آنها می توانستند زودتر و طبق قانون راهی رشت می شدند تا هیچ یک از این اتفاقات رخ ندهد؛« بابا ما کف دست مان را که بو نکرده بودیم. ما خیلی هم خوب برنامه ریزی کردیم برای این سفر. باید 8 شب می رسیدیم. تمرین می کردیم ،می خوابیدیم. صبح هم بعد از یک عرق گیری همه چیز برای مسابقه آماده بود. همه چیز را درست دیده بودیم. یک پرواز 40 دقیقه ای پیش روی مان بود.یک دفعه مه رشت باعث شد پرواز لغو شود حالا تازه مگر آسمان به زمین رسیده ؟ لیگ مان عقب می افتد؟ ما که از همه بیشتر ضرر کردیم. برنامه های ما به هم خورده است. تیم ما تمریناتش عقب افتاده و در جام حذفی هم باید با یک روز استراحت کمتر به مصاف سایپا برویم. »
اما چرا استقلالی ها قانون 24 ساعت را رعایت نکردند؟ فتح الله زاده می گوید:«ببینید این قانون نیست که 24 ساعت قبل از بازی باید در محل برگزاری باشیم.کدام تیم 24 ساعت قبل از بازی می آید که ما برویم .یعنی داماش این کار را می کند؟ بعد هم باز می گویم یک روز دیرتر چه فرقی ایجاد می کند؟ یک موقع است که در جریان لیگ هستید به تیم ها ضربه می خورد ، الان که بازی نیست. تازه آقای عابدینی و درخشان که این قدر شلوغش کردند ، چه مشکلی دارند؟ شما که خودتان در آن استان هستید. از هواشناسی بپرسید ، جاده 4 ساعته را دیشب همه 8 ساعته رفتند. من رفتم دنبال اتوبوس تازه ساعت 1 شب می شد راه بیفتیم. آن وقت باید 10 صبخ می رسیدیم ، آن وقت انتظارشان این بود که ما بلافاصله بازی کنیم؟ این انصاف است؟ کجای این کار قانونی است؟ یعنی ما باید مثل جنازه می رفتیم توی زمین که داماش بتواند شکست مان بدهد. الان تیمی که 24 ساعت خواب و برنامه اش ریخته به هم را نمی توانند ببرند؟ اگر آن طوری بازی می کردیم جوانمردانه بود؟ والله اگر من جای عابدینی بودم هیچ کدام از این حرف ها را نمی زدم. شرایط جوی برای همه هست. بابا 9 شب به ما گفتند پرواز لغو شده. چه کار باید می کردم در این شرایط؟ »
اما حتی بهروان رئیس سازمان لیگ هم اعتقاد دارد استقلال سهل انگاری کرده و باید جریمه شود . خیلی از کارشناسان می گویند اگر جای فدراسیون مثلا اگر این بازی زیر نظر فیفا یا AFC بود ، نمی توانستند این قدر راحت زمانش را تغییر دهند:« حاجی جان ما اصلا کم کاری نکردیم و اسنادش هم موجود است. اسناد فرودگاه ، تعاونی های اتوبوس رانی ، استعلام وزارت راه و هواشناسی. تازه این بازی حتی اگر زیر نظر فیفا برگزار می شد هم طبق قانون یک روز می توانست عقب بیفتد و اصلا این قدر شلوغ نمی شد. ما برای چه باید جریمه بشویم که آقای بهروان این جمله را گفته اند. ما نه کوتاهی کردیم ونه تخلف این ها حرف های خوبی نیست که زده می شود. همان بازی پارسالی را که آقای خوروش برایش شلوغ کرده بروید ببینید با یک روز فاصله برگزار کردند. این حرف ها اصلا جوانمردانه نیست.وقتی پرواز نمی پرد چه کار باید بکنم ؟ چشم می روم خلبانی هم یاد می گیرم تا از این به بعد اگر خلبان ترسید پرواز کند ، خودم در هوای نامساعد تیم را ببرم رشت. این طوری خیال دوستان راحت می شود؟»
البته به عکس گفته های مدیر استقلال سال ها قبل در مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا درحالی که سیل ورزشگاه آزادی را برداشته بود ، کنفدراسیون بازی استقلال و پوهانگ را برگزار کرد تا آبی ها نتوانند به فینال آسیا برسند؛« آنجا هم کنفدراسیون می گفت بازی برگزار نشود . مسئولان وقت فدراسیون برای خودشیرینی برای مقامات آسیایی آن بازی را برگزار کردند. ولاپان تهران بود و نمی توانست بماند برای اینکه او در ورزشگاه باشد به ناحق بازی ما برگزار شد و ضررش را هم هواداران استقلال کردند چون اقلا نیم متر روی زمین آزادی آب بود و امکان برگزاری مسابقه را نداشت. می گویم آن موقع هم اتفاقا مسئولان فوتبال آسیا موافق انجام بازی نبودند. خود مسئولان فدراسیون این تصمیم را گرفتند که دودش در چشم استقلال رفت.»
با فتح الله زاده درباره آخرین شرایط نقل و انتقالات استقلال هم حرف می زنیم که می گوید:« حاجی جان بگذار این بازی برگزار شود بعد . الان قرار شده برای رضا عنایتی با مس و جمشیدیان عماد رضا با رحیمی حرف بزنم. آنها هم از ما بازیکن می خواهند که این نیاز به برگزاری جلسه رودررو دارد. باید بنشینیم و انجا حرف مان را یکی کنیم.»
او درباره خرید خارجی برای تیمش هم می گوید:« با مصدومیت جانواریو و جدایی توسی چاره ای غیر از گرفتن بازیکن نداریم. ما 3 بازیکن خارجی را دیدیم که برزلی ، مجارستانی و بولیویایی هستند. بازیکن بولیویایی تا چهارشنبه به ایران می آید او بازیکن خیلی خوبی است که در اروپا بازی می کند.»
خرید مهاجم از بولیوی برای استقلال یکی از آن کارهایی است که فقط از فتح الله زاده بر می آید؛« حاجی جان کادرفنی فیلم بازی اش را دیده و پسندیده است. حالا باید بیاید در تمرینات تا ببینیمش شما اصلا فکر کنید ما او را از توی لپ لپ پیدا کردیم مهم این است که یک مهاجم خوب می آوریم که مشکلات خط حمله تیم را حل کند.»

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها