کد خبر: ۹۷۳۶۷
زمان انتشار: ۱۲:۲۹     ۱۴ آذر ۱۳۹۱
در پی کاهش تولیدات صنعتی آمریکا در ماه نوامبر و نگرانی‌ نسبت به کاهش تقاضای انرژی این کشور، قیمت جهانی نفت امروز سه شنبه با کاهش روبرو شده است.
در پی کاهش تولیدات صنعتی آمریکا در ماه نوامبر و نگرانی‌ نسبت به کاهش تقاضای انرژی این کشور، قیمت جهانی نفت امروز سه شنبه با کاهش روبرو شده است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز ، ادامه بن بست مالی در آمریکا نیز تاثیر منفی زیادی بر قیمت جهانی نفت داشته است.

آمریکا بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان به شمار می‌رود .

بر اساس این گزارش ادامه تنشهای سیاسی در مصر ، برقراری آتش بس شکننده بین رژیم صهیونیستی و مبارزان فلسطینی و ادامه درگیری‌های داخلی در سوریه مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شده است .

بر این اساس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن برای تحویل در ماه ژانویه با 43 سنت کاهش به کمتر از 110.49 دلار رسیده است . قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه ژانویه با 48 سنت کاهش به کمتر از 88.61 دلار رسیده است.

این گزارش حاکی است، تحلیل تکنیکال وانگ تائو کارشناس ارشد اقتصادی نشان می‌دهد، قیمت جهانی نفت امروز بین 87.19 تا 87.93 دلار در نوسان خواهد بود .

در پی انتشار گزارش مربوط به کاهش تولیدات صنعتی آمریکا ، شاخص سهام در بازارهای مالی آسیا و همچنین قیمت جهانی طلا با کاهش روبرو شده است .

تولیدات صنعتی آمریکا طی ماه گذشته به پایین ترین حد خود از جولای 2009 میلادی رسیده است.

بر اساس این گزارش، شرکتهای بزرگ صنعتی آمریکا به شدت نگران ادامه بن بست مالی این کشور و افزایش احتمالی مالیاتها و کاهش هزینه‌های بودجه در سال 2013 میلادی هستند.

بر این اساس شاخص تولیدات صنعتی آمریکا طی ماه نوامبر به کمتر از 49.5 واحد رسیده است .

این رقم در ماه اکتبر به بیش از 51.7 واحد رسیده بود .

بر این اساس کارشناسان اقتصادی پیش از این در نظر سنجی رویترز شاخص 51.3 واحدی را برای آمریکا در ماه نوامبر پیش‌بینی کرده بودند .

این گزارش افزود، کارشناسان اقتصادی معتقدند تاثیرات منفی ناشی از توفان سهمگین سندی در ماه اکتبر و ادامه بن بست مالی مهمترین تاثیرات را بر کاهش تولیدات صنعتی آمریکا داشته است.

انتشار این خبر موجب کاهش شاخص سهام در بازارهای مالی آمریکا شده است .

در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت آمریکا نتوانند به توافق نهایی در خصوص پایان دادن به بن بست مالی دست یابند، اقتصاد این کشور سال آینده بار دیگر با رکود روبرو خواهد شد .
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها