کد خبر: ۹۷۴۳۶
زمان انتشار: ۱۷:۵۳     ۱۴ آذر ۱۳۹۱
احمدی‌نژاد:
رئیس جمهور گفت: ممکن است دشمنان چند قدم بتوانند به جلو آیند اما در نهایت آنها را به گونه‌ای عقب خواهیم راند که تا درون مرزهای کشور خودشان عقب بروند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان محمود احمدی‌نژاد لحظاتی پیش در حاشیه افتتاح طرح‌های صنعتی استان اصفهان با اشاره به اینکه استان و مردم اصفهان آیینه تمام نمای همه خوبی‌ها و برجستگی آرمان‌های اخلاقی ملت ایران هستند، تاکید کرد: یعنی همه خوبی‌ها و همه بزرگی‌های اقوام گوناگون را می‌توان در اصفهان دید.

وی ادامه داد: مردم اصفهان در طول تاریخ به خصوص در 400 سال اخیر و به ویژه در انقلاب اسلامی پیشگام بوده‌اند.

رئیس جمهور گفت: آمریکا در زمان شاه از یک حکومت مستبد علیه ملت ایران حمایت می‌کرد اما از روزی که انقلاب پیروز شده آنها علیه ما بودند چنانچه روزی صدام را علیه ایران تجهیز کردند.

وی ادامه داد: در آن زمان هیچ خبری از مسائل هسته‌ای نبود و حال نیز مطرح کردن مسائل هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست.

* دشمنان چشم خود را باز کنند؛ تاریخ ملت ایران 10 برابر کل تاریخ ملت آنها است

احمدی نژاد اظهار کرد: خوب است دشمنان ما چشم خود را باز کنند تا تاریخ ملت ایران را مشاهده نمایند چرا که طول تاریخ ملت ایران 10 برابر کل تاریخ ملت آنها است که در برهه‌های تاریخی مختلف در ایران حکومت‌های مستبد را نیز شاهد بوده‌ایم که آنها رفتند و آنچه باقی مانده چشمه زلال مردم است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: ممکن است آنها چند گامم بتوانند به جلو آیند اما در نهایت آنها را به گونه‌ای عقب خواهیم راند که تا درون مرزهای کشور خودشان عقب بروند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به مسائل مطرح شده پیرامون بررسی خشکسالی در اصفهان و خشک شدن زاینده‌رود گفت: با توجه به اینکه زاینده‌رود منشأ حیات اصفهان و استان‌های همجوار است، باید با توسل به درگاه خداوند بخواهیم تا از آسمان نعمت‌های الهی بیش از پیش افزایش یابد و تجربه نشان داده مردم اصفهان هرچه بخواهند به دست می‌آوردند.

وی در ادامه تصریح کرد: البته باید در بحث مادی نیز تلاش کنیم و باید از آب موجود هم خوب استفاده شود چرا که هنوز بخشی از کشاورزی استان به صورت غرقابی است و البته کارهای خوبی طی چند سال گذشته برای آبیاری قطره‌ای در اصفهان انجام شده است.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود افزود: اکنون یک طرح عظیم در کشور برای آبرسانی در حال اجراست که بودجه خوبی دارد و امید است اجرایی شود و در هر صورت باید شاهد جاری شدن آب در اصفهان باشیم.

* انتقال آب خلیج فارس و دریای مازندران به مناطق کویری

 

رئیس جمهور گفت: طرح انتقال آب خلیج فارس نیز اقدامات مطالعاتی آن انجام شده و به نتیجه رسیده که این موضوع برای استان‌های کرمان و یزد آغاز شده و برای اصفهان نیز دنبال اجرایی شدن آن هستیم.

وی در ادامه به طرح انتقال آب از دریای مازندران نیز اشاره کرد و گفت: دو خط انتقال آب برای دشت کویر و کویر مرکزی ایران خواهیم داشت که این آب به استان‌هایی چون خراسان رضوی، جنوبی، کرمان، یزد و سمنان خواهد رسید و حجم این دو خط 500 میلیون متر مکعب است.

* فولاد مبارکه برای تکمیل ورزشگاه نقش جهان اعلام آمادگی کرده است

احمدی نژاد اظهار کرد: ورزشگاه نقش جهان پروژه بزرگی است که می‌تواند 75 هزار نفر را در خود جای دهد اما امسال ما در عرصه بودجه در فشار هستیم ولی این موضوع کوتاه مدت است و کار به جایی نمی‌برند.

وی تصریح کرد: برای قطار شهری هم بازدید داشته‌ایم و باید گفت موضوع آلودگی هوا در اثر تردد همین وسایل نقلیه قدیمی است که باید برای استفاده از وسایل نقلیه جدید تدبیر شود.

رئیس جمهور افزود: برای تکمیل ورزشگاه نقش جهان، فولاد مبارکه آمادگی خود را برای خرید این ورزشگاه اعلام کرده که باید این موضوع در دولت مطرح و مصوبه بگیرد.

وی تصریح کرد: در صورت تحقق این امر نقش جهان به باشگاه فولاد مبارکه سپاهان خواهد رفت و پول آن به اصفهان می‌رسد که خرج پروژه قطار شهری و نقش جهان می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها