کد خبر: ۹۷۵۰۴
زمان انتشار: ۱۹:۲۳     ۱۴ آذر ۱۳۹۱
فرانسه ، انگليس، سوئد و دانمارک به نشان اعتراض به اين تصميم، سفيران اسرائيل را به وزارتخانه هاي خارجه خود احضار کردند.
به گزارش 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران، جامعه بين الملل از تصميم اسرائيل در خصوص احداث سه هزار واحد مسکوني ديگر در مناطق اشغالي به خشم آمده است.

آرولد ايمن تحليلگر سياسي فرانسه گفت : فرانسه ، انگليس، سوئد و دانمارک به نشان اعتراض به اين تصميم، سفيران اسرائيل را به وزارتخانه هاي خارجه خود احضار کردند.

وي ادامه داد بنيامين نتانياهو وعده داده بود در منطقه   کرانه باختري هرگز شهرک سازي نکندزيرا  موجب مي شود کرانه به دو بخش شمالي و جنوبي تقسيم شود اما برخلاف وعده اش اکنون در نظر دارد در اين مناطق شهرک سازي کند.

وي ادامه داد نتانياهو در نظر دارد ناحيه ئي يک به وسعت ده کيلومتر مربع را شهرک سازي کند. اين ناحيه در حال حاضر چراگاه باديه نشينها است اما اگر  ساخت و ساز در آن صورت گيرد، اسرائيل  شرق قدس  را به  معالي آدوميم متصل خواهد کرد و اين اقدام منجر مي شود کرانه باختري به دو بخش شمالي و جنوبي تقسيم شود. در مذاکرات قبلي اجازه چنين تصميمي داده نشده بود و به همين علت کشورهاي غربي اين قدر با اين تصميم مخالفت کرده اند.

وي ادامه داد نتانياهو در وضع دشواري قرار گرفته است. نخست وزير اسرائيل به فرانسه رفته بود تا به اولاند بگويد همه چيز رو به راه است و من تنها نخست وزيري هستم که جنگ نکرده است اما پس ازبازگشت به اسرائيل جنگ او با غزه در ماه  نوامبر رخ داد. سپس در بيست و نهم نوامبر در سازمان ملل فلسطين  ناظر غير عضو  سازمان شد و اين فاجعه اي بزرگ از لحاظ ديپلماتيک براي اسرائيل بود. نهايتا نتانياهو گفت من  ديگر چيزي براي از دست دادن  ندارم و در دوره انتخاباتي تصميم به شهرک سازي در اين ناحيه گرفته است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها