کد خبر: ۹۷۵۰۶
زمان انتشار: ۱۹:۲۶     ۱۴ آذر ۱۳۹۱
حمله خمپاره ای تروریستها به مدرسه ای در حومه دمشق، پاکسازی شهر داریا، ادامه پیشروی ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دمشق، ترور یک خبرنگار در دمشق و نشستهای محرمانه آمریکا با حامیان گروههای مسلح از جمله خبرهای مربوط به سوریه است.

به گزارش 598 به نقل از مهر، شبکه المنار از ادامه اختلافات میان روسیه و ترکیه درباره سوریه خبر داد، این اختلافات در جریان کنفرانس مطبوعاتی اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بار دیگر نمایان شد.

بر اساس این گزارش، پوتین از شکست در دستیابی به توافق با ترکها درباره سوریه سخن گفته بود.

خبر دیگر اینکه نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب مدعی شد هر لحظه امکان سقوط نظام سوریه وجود دارد.
 
تلویزیون سوریه گزارش داد  در حمله خمپاره ای تروریستها به یک مدرسه در حومه دمشق، 9 نفر کشته شدند.
 
ارتش سوریه از ادامه پیشروی خود در مناطق اطراف فرودگاه بین المللی دمشق و در تمام محورهای حومه دمشق خبر داد که طی آن خسارتها و تلفات سنگینی به گروههای تروریستی وارد شد.

منابعی در ارتش سوریه اعلام کردند ارتش پس از درگیریهایی با افراد مسلح بر شهر داریا مسلط شده است، در این درگیریها افراد مسلح از ملیتهای عربی و غیر عربی کشته شدند.

در دوما، نیروهای ارتش سوریه، سرکرده گروه موسوم به لشگر سپر پایتخت به نام خالد عفوف را به هلاکت رساندند.

نیروهای ارتش همچنین سه دستگاه خودرو مجهز به تیربار را در ببیلا منهدم کردند و شماری از افراد مسلح را کشتند.

در حلب نیز، نیروهای ارتش سوریه شماری از افراد مسلح را به هلاکت رساندند، در باب هود حمص نیز، ارتش سوریه از تلفات سنگین تروریستها خبر داد.
 
شبکه اسکای نیوز هم گزارش داد خبرنگار یک روزنامه رسمی در جنوب دمشق ترور شد.

این شبکه همچنین گزارش داد نگرانی ها از درگیری کردها و اعراب در شمال سوریه در سایه آتش بس شکننده میان عناصر گروه موسوم به ارتش آزاد و کردها در راس العین ادامه دارد. 
 
روز گذشته باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد سوریه از به کارگیری سلاحهای شیمیایی برحذر باشد.

جزئیات نشستهای محرمانه آمریکا با حامیان گروههای مسلح در سوریه

خبر دیگر اینکه شبکه المنار گزارش داده است دولت آمریکا از چند هفته پیش، نشستهایی محرمانه با طرف های حامی تروریستها در سوریه از جمله ترکیه ، عربستان و قطر با هدف سازماندهی اقدامات تروریستی و جنایتکارانه در سوریه برگزار کرده است و به این طرفها دستورات آشکاری درباره اهدافی که همزمان با اجرای عملیات جنایتکارانه در شهرهای سوریه در چارچوب " کشتار کورکورانه " باید اجرا شود ، صادر کرده است.

دولت آمریکا از وضعیت آشفته و ناهماهنگی که بر گروه های جنایتکارانه در سوریه حاکم است و تشدید درگیری میان جناح های حامیان تروریستها در سوریه، شکایت دارد و ناخرسند است. منابع یاد شده اعلام کردند که اتاقهای عملیاتی برای اداره عملیات در مرزهای ترکیه تشکیل شده است که به طور بیست و چهارساعته، اقدامات و عملیات تروریستی و جنایتکارانه را زیر نظر دارند که این اتاقها از سوی اتاق های عملیات مشترک مورد حمایت برخی کشورها و با حمایت مالی قطر و عربستان فرماندهی می شوند.

این منابع همچنین گفتند که کشورهای حمایت کننده از گروه های جنایتکار در سوریه، از یگانهای ویژه وابسته به ارتش سوریه که مجهز به سلاح های پیشرفته از جمله موشکهای ضد تانک و خودروی زرهی هستند ، هراس دارند.این یگانها آموزشهای عالی دیده اند و از پنج سال پیش تحت آموزش بوده و پایگاه های ویژه دارند و به طور مستقل از دیگر یگانهای ارتش فعالیت می کنند و از نیروهای نخبه و مجهز به تجهیزات و لوازم خاص به ویژه برای نبرد زمینی به شمار می روند.
 

العالم گزارش داد مقاومت مردم و مسئولان سوریه و موفقیت آنها درمقابله با توطئه های جنایتکارانه علیه این کشور، دولت آمریکا را به سمت برگزاری دیدارهای محرمانه با طرفهای حامی تروریستها در سوریه با هدف تشدید اقدامات جنایتکارانه ضد مردم این کشور سوق داده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها