کد خبر: ۹۷۸۶۵
زمان انتشار: ۱۰:۴۶     ۱۶ آذر ۱۳۹۱
مدیریت مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به آغاز طرح راهداری زمستانی اعلام کرد هموطنان گرامی خبرهای ترافیک مسیرها و اطلاعات و امکانات میان ‌راهی را می‌توانند از طریق اینترنت، پیامک و تماس تلفنی دریافت کنند.
واحد مرکزی خبر: در حال حاضر مرکز مدیریت راه‌ها در ستاد و20 مرکز و بیش از 18 استان وضع راه ‌‌ها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده می‌کنند و به محض بروز حادثه، با اطلاع ‌رسانی بموقع روند تردد‌ها را مدیریت می کنند.
 
با توجه به اطلاع‌رسانی آنلاین مرکز مدیریت راه‌ ها از ترافیک و وضع جاده‌‌ها، کاربران و مسافران می‌توانند قبل از سفر با مراجعه ‌به پایگاه اینترنتی www.iran141.ir  و انتخاب گزینه "قصد سفر دارید " نام مبدأ و مقصد خود را وارد کنند تا اطلاعاتی مانند کوتاه‌ترین فاصله مبدأ و مقصد، ترافیک محور، آمار پمپ بنزین در مسیر،  تلفن‌های اضطراری، اورژانس‌های بین ‌راهی، تعداد و محل مسجد، آمار تعمیرگاه‌های بین مسیر، رستوران‌ها و نمایی از مسیر در نقشه را دریافت کنند.
 
به منظور آگاهی سریع از اطلاعات ترافیکی محو‌ر‌های ارتباطی ، متقاضیان و رانندگان می‌‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راه‌ها، نرم‌افزار اطلاعات ترافیک جاده‌ها را بارگذاری و روی تلفن همراه نصب کنند.
 
امکان بارگذاری این نرم‌افزار در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت را‌ه‌ها www.iran141.ir  فراهم است و پس از نصب این نرم‌افزار، کاربر می‌تواند با تلفن همراه خود نام محور را از طریق پیامک به مرکز مدیریت راه‌ها ارسال کند و در جواب یک پیامک دریافت می‌کند که شامل وضع ترافیک، میانگین جریان حرکت وسیله در آن و میزان سرعت سیر در این مسیر است.
 
همچنین کاربران می‌توانند از طریق ارسال پیامک به سامانه 1000141 و درج نام مبدأ و مقصد در صفحه پیامک تلفن همراه ، این اطلاعات را از طریق تلفن ‌همراه دریافت کنند.
 
شماره تلفن‌های گویای 141 و 88925252 مرکز مدیریت راه‌ علاوه بر اعلام آخرین وضع راه‌های کشور، اطلاعاتی مانند مسافت بین مبدأ و مقصد خاص، شهرهای عبوری، امکانات بین راهی و از این قبیل را در اختیار تماس گیرندگان قرار می‌دهد.
 
شماره‌ تلفن‌ 84498666 که 8 خط پاسخگویی است برای ارتباط با اپراتورهای مرکز در نظر گرفته شده و آماده اطلاع رسانی در باره آخرین وضع راه‌های کشور است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها