کد خبر: ۹۸۳۹۷
زمان انتشار: ۱۱:۵۸     ۱۹ آذر ۱۳۹۱
نشریه انگلیسی «ساندی تایمز» به نقل از منابع نظامی و اطلاعاتی اسرائیلی‌ خود مدعی شده است که نیروهای ویژه اسرائیل با هدف ردگیری تسلیحات شیمیایی و خرابکاری وارد سوریه شده‌اند.
به گزارش 598 به نقل از فارس، نشریه «ساندی تایمز» به نقل از منابع اطلاعاتی خود در اسرائیل مدعی شد نیروهای ویژه اسرائیل در عملیاتی سری وارد سوریه شده‌اند.

به نوشته این نشریه انگلیسی، بهانه ورود این نیروها به سوریه، ردگیری و کنترل محموله‌های تسلیحات و مواد شیمیایی دولت سوریه است. بنا بر این گزارش این عملیات بخشی از جنگ محرمانه‌ای است که با هدف کنترل تسلیحات شیمیایی سوریه و خرابکاری در عملیات ساخت آن‌ها آغاز شده است.

این منبع مدعی شده است که اسرائیل سال‌ها به وسیله تصویربرداری ماهواره‌ای و پهپادهای جاسوس، از محل تسلیحات شیمیایی سوریه آگاه بوده، اما اکنون شواهدی به دست آمده که نشان می‌دهد این ذخایر به محلی دیگر منتقل شده‌اند.

اسرائیل، آمریکا و چند کشور غربی مدعی‌اند که سوریه تسلیحات شیمیایی در اختیار دارد و به دنبال استفاده از آن علیه مخالفان مسلح است. ادعایی که مقامات سوری بارها آن را رد کرده و با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل اعلام کرده‌اند که هیچ‌گاه از تسلیحات شیمیایی استفاده نمی‌کنند.

روز گذشته «رابرت فیسک» کارشناس امور خاورمیانه و ستون نویس روزنامه «ایندیپندنت» انگلیس با انتشار یادداشتی با رد وجود تسلیحات شیمیایی در سوریه، آن را بهانه‌ای مشابه دروغ وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق دانست که با هدف فشار به دولت سوریه و مداخله نظامی در این کشور، مطرح شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها