کد خبر: ۹۸۴۵۰
زمان انتشار: ۱۳:۴۵     ۱۹ آذر ۱۳۹۱
امیر جعفری ضمن تقاضای همیاری از انصار حزب‌الله برای اجرای نمایش «ترن» گفت: به نظر من شما مسئولان در مورد «ترن» تصمیم نگیرید، اینجا دیگر اختیار اجرای این نمایش با خانواده شهداست زیرا یک مسئله ملی در میان است.

امیر جعفری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص اتفاقاتی که برای نمایش «ترن» رخ داده اظهار داشت: واقعا یک تقاضا از گروه انصار حزب‌الله دارم که اگر برای فیلمی به مقابل وزارت ارشاد و یا هر جایی دیگر می‌روند، یک بار هم بیایند به خاطر نمایش «ترن» که با موضوع دفاع مقدس است،‌تحصن کنند که آقا بگذارید این نمایش اجرا برود.

* آقایان نوباوه و مطهری بیایند و در مورد نمایش «ترن» قضاوت کنند

وی افزود: یک گروهی که قدرت دارد، بیاید و از ما برای اجرای این نمایش دفاع کند. بیایند کار ما را ببینند و اگر بد بود و مغایر با شئونات اسلامی و عدول از خط قرمزها بود، بازیگری را کنار می‌گذارم. از نمایندگان مجلس (آقایان نوباوه و مطهری) که دغدغه کارهای هنری را دارند، می‌خواهم که بیایند و نمایش «ترن» را ببینند، اگر بد بود من به عنوان اولین نفر به دنبال شغل دیگری می‌روم.

* حذف بخش شهرام حقیقت‌دوست حذف درخشان‌ترین اپیزود نمایش بود/دست‌هایی پشت پرده است

بازیگر نمایش «درس» در خصوص حذف اپیزودی که شهرام حقیقت‌دوست در آن حضور داشت گفت: احتمالا بحث سلیقه‌ای است، من واقعا نمی‌دانم، دوست دارم یک نفر گروه ‌ما را قانع کند که چرا اپیزود فرزند شهید حذف می‌شود و اپیزودهای دیگر شاید تیزتر هستند، حذف نمی‌شوند. ناراحتم زیرا درخشان‌ترین اپیزود نمایش «ترن» حذف شد که نباید این اتفاق می‌افتاد.

جعفری ادامه داد: من در کل فکر می‌کنم به قول فوتبالیست‌ها دست‌هایی پشت پرده است که هزینه‌های هنگفت‌تری به گروه‌های دیگر می‌دهند اما نمایش آنها با اقبال مواجه نمی‌شود. بعد حالا ما که هیچ ادعایی هم نداریم و می‌آییم تا یک کار خوب را تولید کنیم، به دوستان برمی‌خورد.

* از انصار حزب‌الله و کمیسیون فرهنگی تقاضای حمایت از نمایش «ترن» را دارم/ برای اجرای «ترن» تحصن لازم است

وی با اشاره به اینکه چرا نباید در کشورم خودم از شهدا بگویم،‌گفت: تنها تقاضایم از گروه انصار حزب‌الله، کمیسیون فرهنگی مجلس این است که آقا فقط نگوییم فلان فیلم و تئاتر را برداریم، یک بار هم دفاع کنند و بگویند این نمایش باید باشد؛ چرا در ممکلت خودمان نباید از شهدا و جانبازان حرف بزنم، این حق من است.

* خانواده شهدا و جانبازان باید برای اجرای نمایش «ترن» تصمیم بگیرند

جعفری با بیان اینکه نقشی که در «ترن» بازی می‌کنم متاثر از اعتقادات شخصی‌ام است، خاطرنشان کرد: با صداقت می‌گویم که می‌خواهم ادای دین کنم. شوخی نیست که یک انسان پای خود یا جانش را برای کشورش داده است. وظیفه‌ام ادای دین است و چون بازیگرم از طریق شغلم این کار را انجام می‌دهم. به نظر من شما آقایان نباید در مورد «ترن» تصمیم بگیرید، خانواده شهدا باید بگویند این نمایش باشد یا نباشد. اینجا دیگر اختیار با خانواده شهداست. این کار سلیقه‌ای نیست یک مسئله ملی است. اجرای ما باید براساس نظر خانواده شهدا و جانبازان باشد؛ اگر بد بود دستشان می‌بوسیم و می‌گوییم ببخشید.

* چرا در سینما و تئاتر اثر موفق در مورد دفاع مقدس کم داریم؟

بازیگر نمایش «ترن» بیان داشت: مشکل من این است که چطور می‌شود که کارهایی با موضوع دفاع مقدس در کشورها با مشکلات روبرو است. الان سینما هم دچار این مشکل است. سالهاست که یک فیلم دفاع مقدسی خوب نداشتیم. واقعا آدم فکر می‌کند یک دست‌هایی پشت پرده است، نمی‌دانم چرا نمی‌توانیم در مملکت خودمان حرف شهدا را بزنیم، ما این‌قدر باز هستیم که گروه انصار حزب‌الله، کمیسیون فرهنگی مجلس و خانواده شهدا می‌توانند بیایند و در مورد کار «ترن» قضاوت کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها