کد خبر: ۹۸۵۸۲
زمان انتشار: ۰۰:۰۱     ۲۰ آذر ۱۳۹۱
به گزارش سرویس سیاسی جهان نیوز، شاید روز 21 مهر ماه 1389 که مهدی هاشمی رفسنجانی، بخشی از فعالیت های پنهان خود و نزدیکانش را علیه نظام برای ‘نیک آهنگ کوثر’، ضدانقلاب فراری، بازگو می کرد، هرگز تصور نمی کرد که همین مکالمه روزی بلای جانش شود.

این فایل صوتی که نشان از ارتباط گرم و تنگاتنگ مهدی هاشمی با جبهه ضدانقلاب دارد، اخیرا در فضای اینترنت منتشر شده است.

روشن نیست که چه کسی این مکالمه را منتشر کرده اما برخی محافل ضدانقلاب عنوان کرده اند که نیک‌آهنگ کوثر به طمع بهره برداری اقتصادی از خانواده هاشمی و نیز اهداف سیاسی ضدانقلاب اقدام به انتشار آن کرده است.


۱۸ فایل صوتی دیگر در راه است!

منتشرکننده این فایل صوتی تاکید کرده است که ۱۸ فایل صوتی دیگر را نیز در اختیار دارد اما نیک‌آهنگ کوثر پس از تایید صحت این فایل صوتی، ادعا کرده که با انتشار فایل‌های صوتی موافق نبوده و پیشتر نیز نسبت به آن هشدار داده است: این فایل‌ها پیش‌تر بنابر درخواست دادگاه اونتاریو با ابلاغ روز هفتم اگوست ۲۰۱۲ در اختیار وکیل‌های طرف دعوا قرار گرفته است. بر اساس این حکم، هرگونه مدرک در هر قالبی که وجود دارد، می‌بایست در اختیار وکیل‌ها قرار گیرد. من این فایل‌ها را برای آقای «هوشنگ بوذری»، شاکی آقای هاشمی در دادگاه نیز ارسال کردم.

مهدی هاشمی در این مکالمه تلفنی از نیک آهنگ کوثر می خواهد تا با فحاشی وی را در رسانه ها بیشتر مطرح کند. 

پسر دوم آقای هاشمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار می کند: هنوز هم معتقدیم باید به رهبری فشار آورد. این هزینه اش از همه چیز کمتر است. من در آن ور (ایران)  که بودم، در بین اطلاعاتی ها زندگی کرده ام. اطلاعاتی ها در هر گروه (ضد انقلاب) نیرو دارند و بینشان اختلاف می اندازند و نمی گذارند متحد بشوند. شما الان نگاه کن! اپوزیسیون شده 300 گروه! باید به آنهایی که در داخل کشور در حال جنگ (فتنه) هستند کمک کرد، الان بار بر دوش آنهاست.

تقسیم کار کرده ایم هر کسی کار خودش رو می کند

کاریکاتوریست فراری روزنامه های زنجیره ای دوره اصلاحات سپس از وی می پرسد: آقای هاشمی! شما یک موضع مشخصی دارید و در مقابل رسانه های داخل ایران شماها بالاخره کی این موضع (خصمانه)  را  به صورت رو بازی می کنید؟

مهدی هاشمی در پاسخ با اعتراف به رفتارهای دوگانه و ظاهر سازی هایش در مقابل افکار عمومی می گوید: ما داریم رو بازی می کنیم، من با بی بی سی و اینها نمی توانم مصاحبه کنم چون در ایران این کار جرم تعریف شده است. حرفهایی که ماها می زنیم حرفهایی که بابای من زد، از همه حرفهای آقایون (اصلاح طلب) تند تر بوده است! ما تقسیم کار کرده ایم هر کسی کار خودش رو می کند. بابا کار خودش رو می کند. اینها به من گیر داده اند چون می خواهند وظیفه اصلی ام را انجام ندهم.  وظیفه من به عنوان مهدی هاشمی این نیست  که رسانه های خبری را کنترل کنم. من وظیفه ای برایم تعریف شده که آن را انجام می دهم.

نظام می داند که من دارم چه کار می کنم

وی در پاسخ به درخواست کوثر برای تقویت قدرت رسانه ای فتنه برای مقابله با رسانه های داخل ایران، می گوید: آنها (رسانه های داخل کشور)  بازیشان فقط اینترنتی است. سایتهای نظام کلا 25000 تا بازدید دارند. آن ها همانقدر که کار اینترنتی می کنند ما هم کار اینترنتی انجام می دهیم. دعوای من با بابا اینست که ما باید تهاجمی تر بشویم با اینها ... من خودم را میگویم فائزه رو نمی گویم. من وظیفه ام چیز دیگری بوده است. کارهایی که من کرده ام صد برابر بدتر از سخنرانی های شماهاست و نظام هم می داند که من دارم چه کار می کنم و اینها هم می دانند اخلال هایی که در زمان رفتن رییس جمهور ایران (محمود احمدی نژاد) به سازمان ملل ایجاد شد توسط من بوده است و این مساله حتی به تاج زاده و بهزاد نبوی و رضا خاتمی و اینها هم بر خورده است! من خبر دارم. من هم نگفتم کار ما بوده و وارد این بازی نشدم ولی طرفهای من می فهمند که من کیم و می فهمند من دارم چه کاری علیه نظام می کنم و با من بد هستند.

بازی من طوری نیست که شما بتوانید بفهمید

آقازاده هاشمی در ادامه با اشاره به مصاحبه هایش با رسانه های بیگانه ادعا می کند: من با بی بی سی مصاحبه کنم خیلی کارهای دیگر را نمی توانم بکنم و الان از ایران از بالا و پایین کشور با من ارتباط دارند و من اگر فردا با بی بی سی مصاحبه کنم اینها دیگر نمی توانند با من ارتباط داشته باشند. بازی من آنطوری نیست که شما بتوانید بفهمید. اینکه من الان بخواهم رو بازی کنم خیلی زود است. البته من حرفهای شما را  قبول دارم که آقای هاشمی باید فتیله را بکشد بالا. ماها هیچ امتیاز عملی الان نمی توانیم از رهبری بگیریم و خیالت راحت باشد نظام هیچ امتیازی الان به ما نمی دهد.

مهدی هاشمی در اینجا اذعان کرده که ارتباط گروه های اپوزیسیون داخلی با ضدانقلاب خارجی و بیگانه با نقش آفرینی وی از همان ابتدای فتنه برقرار بوده و هست؛ موضوعی که برخی سیاسیون بی بصیرت داخلی از پذیرش آن خودداری کرده اند.

تایید جدیدی بر اتهامات امنیتی آقازده هاشمی

از سوی دیگر این سند صوتی تایید جدیدی است بر اتهامات امنیتی آقازاده هاشمی که پیشتر به عنوان یکی از سران کلیدی فتنه 88 شناخته شده است.

آقازاده هاشمی رفسنجانی که همزمان با دادگاه های متهمان فتنه 88 به بهانه ماموریت عازم لندن شد و پس از چندین هشدار دستگاه قضا به ایران برگشت، از بدو ورود به تهران در بازداشت بسر می برد.

وی که چندین اتهام امنیتی و اقتصادی را در پرونده دارد، تاکنون حاضر به پذیرش هیچ یک از اتهاماتش نشده و آنچنان که وکلیش امروز گفته است، حتی اتهاماتش را ‘مزخرف’ توصیف کرده است!

انتظار مردم از دستگاه قضا

اکنون و با انتشار این فایل صوتی (و اسناد متقن دیگری که به ادعای افراد آگاه وضعیت پرونده مهدی هاشمی را سنگین تر کرده) به نظر می رسد آقازاده هاشمی باید در مقابل واقعیت ها زانو بزند و پس از فاش شدن ابعاد دیگر فعالیت هایش علیه نظام خود لب به بیان حقایق بگشاید.

هرچند روشن است که مقامات قوه قضائیه از این سند آشکار جهت تسریع در روند محاکمه مهدی هاشمی استفاده خواهند کرد اما اکنون افکار عمومی هم منتظر است تا اثر این سند صوتی را در روند رسیدگی قضایی به پرونده آقازاده زندانی و قاطعیت مجدد مقامات قوه قضائیه را در این پرونده مشاهده کند.

همچنین دیگر انتظار مردمی، تداوم ایستادگی دستگاه قضا در برابر فشارهای سیاسی و رسانه ای در حمایت از مهدی هاشمی است تا برگ زرینی در کارنامه این قوه به ثبت برسد و امیدها به اجرای عدالت در حق گردن کلفت ها هم افزایش یابد.

آقای آیت الله هاشمی نظر شما چیست؟

نکته مهم دیگری که بیان آن درباره این مکالمه صوتی ضروری است، لزوم اعلام موضع آقای هاشمی رفسنجانی درباره اظهارات آقازاده خود است.

آنچنان که مهدی هاشمی گفته بخشی از پروژه بزرگ جریان فتنه بر دوش پدرش بوده و او با مواضعش در پیشبرد آنان سهم داشته است. و عملاً اتهامات بزرگتری را به پدر نسبت داده است.

بر این اساس، اعلام موضع صریح آقای هاشمی درباره اظهارات پسرش و این سند صوتی ضروری به نظر می رسد و باید این حق را به مردم داد که اطلاعات شفاف تری از این موضوع داشته باشند.

این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که پس از دستگیری مهدی هاشمی، آقای هاشمی در چندین سخنرانی به بیان فضائل پسرش پرداخته و او را جانباز جبهه و جنگ توصیف کرده که گرفتار اتهامات مخالفان شده است.

آیا این مهدی هاشمی همان آقازاده جانباز و جبهه رفته آقای هاشمی است که عاشق نظام و انقلاب است؟!
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها