کد خبر: ۹۸۶۴۶
زمان انتشار: ۰۷:۰۱     ۲۰ آذر ۱۳۹۱
رئيس جمهور در ديدار سفير جديد ايرلند:
رئيس جمهور با اشاره به توانمندي هاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد كه تحريم و فشارهاي اقتصادي عليه ملت ايران بچگانه است و مردم ما نه تنها با اين مشكلات در هم نمي شكنند بلكه با قدرت بيشتري در مسير پيشرفت و عزت ايران اسلامي گام برمي دارند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، محمود احمدي نژاد در ديدار «ليور گروگن» سفير جديد ايرلند روابط دو كشور ايران و ايرلند را تاريخي و ديرينه دانست و اظهار داشت: هيچ نقطه منفي در تاريخ روابط دو كشور وجود نداشته و مي توان بدون هيچ گونه محدوديتي روابط دو كشور را تا حداكثر ممكن گسترش داد.
رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه برپايي عدالت موجب ايجاد صلح، امنيت و دوستي پايدار در جهان خواهد شد و چنين شرايطي به نفع همه ملت هاست، گفت: مشكلات كنوني جهان از ناحيه عده اي است كه خواهان تسلط بر دنيا هستند و با شعار حقوق بشر و دموكراسي قصد دارند منافع ساير ملت ها را به نفع خود مصادره كنند.
احمدي نژاد با بيان اينكه مسائل و مشكلات را نمي توان با جنگ حل و فصل كرد، خاطر نشان كرد: مستكبران كه روزي از صدام عليه ملت ايران حمايت كردند، امروز نيز به بهانه هسته اي با ايران مخالفت و دشمني مي كنند در حاليكه ملت ايران هميشه اهل گفتگو و تعامل بوده و بيشترين همكاري ها را در اين زمينه انجام داده و معتقديم راهي جز گفتگو و تعامل وجود ندارد.
احمدي نژاد تحريم و فشارهاي اقتصادي دشمنان عليه ملت ايران را موضوعي بچه گانه توصيف كرد و اظهار داشت: ايران كشوري بزرگ با اقتصادي گسترده است و با اين گونه مشكلات در هم نمي شكند و به رغم فشارهاي فراوان، توانمندي ها و روحيه خود را بازيافته و در مسير پيشرفت و عزت گام برمي دارد البته از شرايط موجود استقبال نمي كنيم و معتقديم دوستي به نفع همه خواهد بود.
وي اظهار داشت: با وجود تحريم عليه ملت ايران امروز همگان شاهدند كه مشكلات اقتصادي كشورهاي اروپايي، نسبت به ايران بيشتر است.
«ليور گروگن» سفير جديد ايرلند نيز در اين ديدار با تقديم استوارنامه خود به احمدي نژاد اظهار داشت: روابط ايران و ايرلند روابطي ديرينه بوده و ايرلند ساليان سال با ايران كه تمدني هزارساله دارد، رابطه دوستانه داشته است.
همچنين محمود احمدي نژاد روز يكشنبه با «محمدسعيد منتاي ادريس» سفير جديد اريتره ديدار كرد.
در اين ملاقات رئيس جمهور تسريع در اجرايي كردن توافقات دو جانبه را خواستار شد و اظهار كرد: ايران هيچ محدوديتي براي افزايش سطح روابط خود با اريتره ندارد.
منتاي ادريس سفير جديد اريتره نيز در اين ديدار ضمن تقديم استوارنامه خود به رئيس جمهوري بر افزايش ارتقاي سطح روابط اين كشور با جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد و آن را به نفع دو كشور دانست.
گفتني است، علي اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان نيز روز يكشنبه در ديدارهاي جداگانه اي سفراي كشورهاي ايرلند، ايتاليا و سوريه را به حضور پذيرفت. صالحي در اين ملاقات ها آمادگي كشورمان را براي توسعه و گسترش همكاري هاي دوجانبه با اين كشورها اعلام كرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها