کد خبر: ۹۸۹۹۸
زمان انتشار: ۱۰:۴۱     ۲۱ آذر ۱۳۹۱
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه با وجود صحیفه سجادیه باید دکان های عوام فریبانه و عرفان های کاذب بسته شود، گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید معارف نورانی اهل‌بیت‌(ع) را به جهانیان برسانند.
به گزارش خبرگزاری مهر،‌ آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی در درس خارج فقه خود در مدرسه علمیه آیت الله العظمی گلپایگانی(ره) قم، با اشاره به ابعاد عظمت شخصیتی حضرت سجاد‌(ع)، اظهار داشت: ائمه‌(ع) هر کدام در زمان خود با موقعیت‌هایی که برایشان فراهم بود، دین اسلام و قرآن و احکام شرع را حفظ کردند، در این میان امام زین‌العابدین‌(ع) در مساله تعبد و عبادت خدا و در مساله تأله که از اشرف صفات انبیا و اولیا است، امتیاز خاصی داشتند.
 
وی با بیان این که هر کدام از ادعیه‌ای که ازحضرت رسیده واقعا معجزه است، گفت: صحیفه کامله از کتاب‌های عادی نیست و باید همیشه آن را بخوانیم و در معانی آن تأمل کنیم.
 
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مطالبی که امام زین‌العابدین‌(ع) در ضمن ادعیه بیان فرمودند همه‌اش تأله، تنسک و تعبد است، ادامه داد: بالاترین مقامات یعنی ظهور حال وابستگی به خدا و پرستش و بندگی خداوند متعال در امام سجاد(ع) ظاهر شد.
 
این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر می‌خواهید خدا با شما حرف بزند و مخاطب به خطاب‌های خدا باشید، قرآن بخوانید و اگر هم می‌خواهید با خدا حرف بزنید و خداوند را خطاب کنید، صحیفه سجادیه را بخوانید، ادامه داد: خواجه طوسی‌(ره) می‌فرماید "اگر حضرات ائمه‌ معصومین‌(ع) نبودند و نمی‌فرمودند ما هیچ یک از اسماءالحسنی را نمی‌دانستیم و شاید الفاظی را به کار می‌بردیم که مناسب مقام الوهیت نبود، این‌ها را باید آن بزرگواران که با وحی و خداوند متعال ارتباط دارند، بفرمایند".
 
سیاست تبلیغ دین با استفاده از دعا بسیار بالا است
 
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه سیاست تبلیغ دین به وسیله دعا، سیاست بسیار بالایی بود که حضرت سجاد(ع) آن را در پیش گرفتند، اظهار داشت: آن حضرت با این روش به بهترین وجه ممکن مردم را هدایت و علوم خود را در میان مردم منتشر می‌کردند و همه به ایشان توجه پیدا کردند، به طوری که یک نفر نبود که بتواند منکر فضایل آن حضرت باشد، یعنی همه می‌گفتند "امام زین‌العابدین‌(ع) افضل بندگان خداوند است و بالاتر از او کسی نیست".
 
این مرجع تقلید با تاکید بر این که ما باید به وجود ائمه‌(ع) و رهبران و پیشوایان بزرگ دین افتخار کنیم، یادآور شد: حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها باید صحیفه سجادیه را به عنوان کتاب درسی قرار دهند و از معارف بلند آن بیشتر استفاده کنند.
 
با وجود صحیفه سجادیه باید دکان های عوام فریبانه و عرفان های کاذب بسته شود
 
وی با بیان اینکه با وجود صحیفه سجادیه باید دکان های عوام فریبانه و عرفان های کاذب بسته شود، گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید معارف نورانی اهل‌بیت‌(ع) را به جهانیان برسانند، همچنین همه باید همت کنیم تا درهای علم‌ ائمه‌(ع) به روی مردم که تشنه حقایق هستند گشوده شود.
 
آیت الله صافی گلپایگانی افزود: متاسفانه ما راه را گم کرده‌ایم، برای خودمان دعا درست می‌کنیم و پیش دعانویسان می‌رویم و از آنها تقاضای دعا می‌کنیم.
 
مرجع تقلید شیعیان در پایان ادامه داد: امروز حوزه مسئولیت بزرگی بر عهده دارد و باید با استفاده از وسایل جدید ارتباطی، مردم را به راه راست و سعادت دنیا و آخرت هدایت کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها