کد خبر: ۹۹۰۶۴
زمان انتشار: ۱۲:۰۱     ۲۱ آذر ۱۳۹۱
نماینده مردم نور در مجلس گفت: اصلاح قانون انتخابات برای مردم نان نمی‌شود البته برای کسانی که از فراسوی مجلس آن را پی می‌گیرند نیز نامی نمی‌شود.

به گزارش 598 به نقل از فارس، عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور در مجلس صبح امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی صرفا یک حکومت نیست بلکه نعمت‌ الهی است که خداوند به ملت ایران اسلامی هدیه کرده است.

وی افزود:‌ امروز همه نمایندگان ملت به واسطه این نعمت‌ الهی بر این کرسی نشسته‌ایم و وامدار ولایتیم؛ دولت و مجلس باید با هم با کارگزاری و قانون‌گزاری حکیمانه و شجاعانه از عهده مشکلات برآیند.

نماینده مردم نور در مجلس توجه به منویات رهبری را ضروری دانست و گفت: توجه به منویات و فرمایشات رهبری سبب می‌شود که مجلس هیچ گاه نیاز به حکم حکومتی نداشته باشد چرا که عاقلان را اشارتی کافی است.

فیاضی تصریح کرد: استراتژی امروز نظام، گفتمان پیشرفت و عدالت است و لازمه عمل به گزاره‌هایی چون حمایت از تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و تغییر سبک زندگی است.

وی تاکید کرد: وظیفه مجلس پرداختن به قوانین بازگشای زندگی مردم و پرهیز از حاشیه‌سازی‌های سیاسی و جدال خودمانی است چرا که چالش‌ها و تعارضات در درون قوای نظام در مقابله با یکدیگر آستانه مقاومت نظام در برابر هجوم نظام سلطه کاهش می‌یابد.

نماینده مردم نور گفت: اشتغال به دعواهای بی‌ثمر که گاه گاهی به چهره‌خراشی و یقه‌درانی سران قوا از همدیگر مبدل می‌شود، برخلاف خواسته‌های مردم و نظام مردم سالاری دینی است.

فیاضی با بیان اینکه نام مجلس را از این جهت خانه ملت گفتند که امنیت در ذیل آن تحقق یابد، اظهار داشت: وظیفه ما نمایندگان شنیدن صدای مردم و تدبیر برای پاسخگویی به هنگام و بایسته آن است.

وی همچنین در ادامه از سیاست‌‌های بانکی انتقاد کرد و گفت: بانک‌ها امروز خاصیتی برای مردم ندارند و روز به روز با سپرده سپرده‌گذارانی که از تولید می‌گریزند عمارت‌های خود را بلندتر می‌کنند.

نماینده مردم نور افزود: باید قوانینی برای مقابله با زمین‌خواران بزرگی که در حوزه انتخابیه بنده نیز منابع طبیعی را آشکارا به کام خود فرو می‌برند تنظیم شود و برخورد با سرکشان و گردن کلفتان بدهکاران بانکی که سرمایه مملکت را در ناکجا‌آباد برای هوس‌های نامشروعشان هزینه کرده‌اند، از مسائل مهم کشور است و مجلس باید در چنین موضوعاتی شجاعانه عمل کند.

فیاضی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برخی گمان می‌کنند با داد و فریاد و توهین به این و آن، مدرس می‌شوند اما مدرس با داد و فریاد جاودانه نشد بلکه آن چیست که مدرس را به آزادگی در تاریخ مبدل کرده است تفکر مبتنی بر زهد و پارسایی و دوری از تعلقات مادی خود بوده است.

وی ادامه داد: امروز وظیفه مجلس گره گشایی در معضلات اقتصادی است که زندگی را در کام کودکان این سرزمین تلخ کرده است.

نماینده مردم نور در مجلس در پایان طرح اصلاح قانون انتخابات را مورد نقد قرار داد و گفت: اصلاح قانون انتخابات برای مردم نان نمی‌شود البته برای کسانی که از فراسوی مجلس آن را پی می‌گیرند نیز نامی نمی‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها