کد خبر: ۹۹۰۷۹
زمان انتشار: ۱۲:۳۳     ۲۱ آذر ۱۳۹۱
حاشیه‌نگاری از پانصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران:
در حالی امروز جلسه شورا برگزار شد که بار دیگر علی‌رضا دبیر و پروین احمدی‌نژاد با یکدیگر دوئل کردند و درگیری لفظی آنها بالا گرفت.

به گزارش 598 به نقل از فارس، پانصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران امروز با حضور اعضای شورای شهر تهران و البته چند غایب، ساعت 9:20 در تالار شورا برگزار شد.

* مهدی چمران، عباس شیبانی، حسن بیادی، رسول خادم، حمزه شکیب، حبیب کاشانی، علیرضا دبیر، هادی ساعی، پروین احمدی‌نژاد، معصومه آباد، معصومه ابتکار، احمد مسجدجامعی، خسرو دانشجو از حاضرین و محمدعلی نجفی از غایبین جلسه امروز بودند که البته مرتضی طلایی نیز با یک تأخیر 1:30 خود را به جلسه شورا رساند.

* در جلسه امروز اعضای شورای شهر بنا داشتند 6 موضوع را در دستور کار خود قرار دهند که باز هم به دلیل کمبود وقت تنها یک مورد (بررسی لایحه متمم بودجه سال 91 شهرداری تهران) در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت.

* در ادامه بررسی لایحه اشاره شده مجادله و بگو و مگوهایی بین دو عضو شورای شهر (علیرضا دبیر و پروین احمدی‌نژاد) صورت گرفت که البته برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران نیز نسبت به این لایحه معترض بودند.

دبیر در ادامه بررسی لایحه اشاره شده خاطر نشان کرد: اگر ایران تحریم است تهران تحریم در تحریم است و دولت سهم شهرداری را نمی‌دهد که البته این موضوع به مذاق پروین احمدی‌نژاد خوش نیامد و خاطر نشان کرد: آقای دبیر به صحرای کربلا می‌زنند!

احمدی‌نژاد اضافه  کرد: شما که اصلا (دبیر) که اصلا تحریم نیستید و خوشبختانه این شرایط تحریم وضع برخی‌ها را خوب کرده است که در ادامه علیرضا دبیر اینگونه پاسخ پروین احمدی‌نژاد را داد آنهایی که نمی‌توانند ببینند مشکل دارند و این چیزی است که خدا داده است.

دبیر در پایان خطاب به احمدی‌نژاد گفت: کربلای‌هاش صلوات.

*دیگر اعضای شورای شهر تهران نیز از جمله شکیب، دانشجو و بیادی به لایحه اشاره شده معترض بودند و اعتراض‌هایی را در خصوص درآمدهای شهرداری تهران داشتند که البته علیرضا دبیر با کمک معاون اداری و مالی شهرداری تهران پاسخ منتقدان را داد.

* یکی از نکات قابل توجه در جلسه امروز حضور به موقع اعضای شورای شهر تهران بود که به نظر می‌رسد تذکرات قبلی رئیس شورای شهر تهران کارساز بوده و اعضای شورا سعی می‌کنند بدون تأخیر در شورا حاضر شوند.

* دانشجو دیگر عضو شورای شهر تهران به ساخت و سازهای شهرداری اعتراض کرد و گفت: در حال حاضر ساختمان‌های چند طبقه (8 - 9) ساخته می‌شود که حمزه شکیب نیز این موضوع را تأیید کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۲ - ۲۱ آذر ۱۳۹۱
۲۱
۵۱
واقعا خجالت نمي كشيد از اين تيترها؟!!!
با هر تيتري مخاطب جذب مي كنيد؟!!!!
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها