کد خبر: ۹۹۳۴۶
زمان انتشار: ۱۲:۰۷     ۲۲ آذر ۱۳۹۱
سخنگوی سازمان آتش نشانی با تشریح حادثه ریزش ساختمان سه طبقه در خیابان دماوند گفت: زن 63 ساله و دو کودک خردسال در این ماجرا جان خود را از دست دادند.

به گزارش 598، جلال ملکی در گفتگو با مهر در این باره گفت: ساعت 18:01 دیروز یک مورد ریزش ساختمان در خیابان دماوند، خیابان بلال حبشی به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد. با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله  5 ایستگاه شامل سه ایستگاه حریق و دو ایستگاه نجات به محل حادثه اعزام شدند. در بررسی‌ها مشخص شد بخشی از یک ساختمان سه طبقه شش واحدی دچار ریزش شده است. در ضلع شرقی این ساختمان یک گودبرداری صورت گرفته بود که رعایت نکردن نکات ایمنی باعث تخریب 100 درصدی سه واحد شرقی این ساختمان شده بود.

وی ادامه داد: 5 نفر از ساکنان این ساختمان در زیر آوار گرفتار شده بودند که در همان دقایق اولیه زن و مرد میانسالی زنده از زیر خروارها خاک خارج شده و تحویل امدادگران اورژانس شدند. با توجه به حساسیت موضوع 7 ایستگاه به همراه دو دستگاه جرثقیل، دو دستگاه خودروی نورافشان و 80 آتش نشان در محل حادثه حاضر شده و عملیات امداد و نجات را زیر بارش باران ادامه دادند. پس از جستجوهای بسیار زن 63 ساله و دو کودک 1.5 و 3 ساله از یر آوار خارج شده که امدادگران اورژانس پس از معاینه آنها اعلام کردند هر سه نفر بر اثر شدت جراحات جان باختند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: پس از 8 ساعت عملیات آتش نشانان با ایمن سازی محل به ایستگاه‌های خود بازگشتند.

وی در پایان توصیه کرد : افرادی که قصد گودبرداری دارند حتماً باید از پیمانکاران و کارگران با تجربه استفاده کنند و به خاطر هزینه کمتر جان مردم را به خطر نیاندازند. همچنین شهروندانی که در نزدیکی خانه آنها ملکی در حال گودبرداری می‌باشد باید توجه داشته باشند ایجاد ترک بر روی دیوار، سفت شدن درها و همچنین شکستن ناگهانی شیشه‌ها از علایم ریزش ساختمان بوده و باید با مشاهده این موارد بلافاصله موضوع را به سامانه 125 اطلاع دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها