کد خبر: ۹۹۵۲۴
زمان انتشار: ۰۰:۰۱     ۲۳ آذر ۱۳۹۱
 میرهادی قره‌سید امروز در گفت‌وگو با فارس در تبریز اظهار کرد: براساس این قانون مقرر شد، موسسه‌ای مطالعاتی با سه رکن شورای عالی، رئیس و شورای موسسان تشکیل شود.

وی افزود: اعضای این موسسه متشکل از وزیر کشور، دو نفر نماینده رهبری، دو نفر از نمایندگان مجلس، وزیر راه و شهرسازی، دادستان کل کشور، نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده شورای عالی امنیت ملی و رئیس پدافند غیرعامل خواهند بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این موسسه موظف است طی دو سال طرح مطالعاتی این امر را به اتمام برساند، گفت: موسسه فوق با انجام کار کارشناسی برای عملیاتی شدن انتقال پایتخت فعالیت خواهد کرد.

قره‌سید ضمن تاکید بر پیشینه تبریز در همه زمینه‌ها چه از لحاظ تاریخی فرهنگی و چه از نظر علمی، صنعتی و  اقتصادی گفت: با توجه به این پیشینه و قدمت، تبریز جزو اولویت‌های انتقال پایتخت است.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به در حد حرف بودن برنامه‌های قبلی در رابطه با انتقال پایتخت گفت: امروز با این مصوبه مجلس در واقع برای عملیاتی و اجرایی شدن این طرح برنامه‌ریزی و آینده‌نگری صورت گرفت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۲
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
کوروش
HONG KONG
۱۴:۳۲ - ۲۶ دی ۱۳۹۱
۰
۰
بسمه تعالی سلام بهترین کارممکنی که ازآن ناگزیریم همین است ازمسولین محترم التماس وخواهش دارم هرچه زودترانتقال پایتخت ازتهران به جاهایی که زیرساختهای لازمه راتقریبادارند مانندشهرجدیدپرندویاهشتگردویاهرجاکه صلاح میدانند راعملیاتی نمایندموفق باشید.
پاسخ
کیانوش
HONG KONG
۱۶:۵۷ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۱
۰
۰
سلام کاملا موافقم فقط خداکند هرچه سریعتر این کاربسیارخوب انجام شود.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها